Amatérští sportovci v Havířově se rozhodli pomoci nemocné dceři olympionika Jaroslava Báby

Amatérští sportovci se sešli na hale Žákovská v Havířově, aby podpořili dceru atleta Jaroslava Báby. Holčička je kvůli rozštěpu páteře ochrnutá. Rodině chce finančně přispět i radnice.

Tohle je malá Rebeka Bábová, která je velká bojovnice, stejně jako její rodiče. Holčička se narodila s rozštěpem páteře a potřebuje intenzivní rehabilitační péči.  
 Tito lidé, kteří právě sportují na ploše v hale Žákovská v Havířově, se rozhodli cvičit právě na podporu dívky.  
 "Přišli jsme s myšlenkou společně s Richardem, že bychom uspořádali pro havířovského atleta Jardu Bábu a jeho dceru Rebeku akci. S tím jsme spojili síly FitStudio Havířov a atletický klub,” řekl spoluorganizátor akce Vojtěch Pták.
 "Přišli jsme si zacvičit pro dobrou věc a jsme rádi, že jsme tady mohli Rebeku vidět. Jak se jí daří a jak jí rehabilitace pomáhají,” řekla účastnice akce.
 "Vybrali jsme během této akce 37 tisíc a doufáme, že tím Rebece hodně pomůžeme,” dadal spoluorganizátor Richard Chmelík.
 Oba rodiče si pomoci velice váží, a to nejen od sportovců z Havířova:
 "Využili jsme všeho, co bylo možné. Teď se snažíme absolvovat neurorehabilitace. Je to cvičení nad rámec úhrady pojišťoven. Je to nákladné a ročně se to pohybuje ve statisících,” řekl otec Rebeky Jaroslav...

 

Klíčová slova: