Telefonická krizová intervence

Datum: 
Úterý, 8. Říjen 2019 - 9:00 - Čtvrtek, 30. Leden 2020 - 16:30
Místo konání akce: 
Praha
Stručný popis: 

Akreditace MPSV č. A2019/0116-SP/PC

Kurz Telefonická krizová intervence navazuje na kurz Základní krizová intervence předpokládá předchozí znalost zákonitostí krize a vybraných témat spojených s krizovými stavy člověka. Zaměřuje se na znalosti a dovednosti pracovníka na krizovém telefonu (v rámci krizového centra, případně psychosociální služby s tematickým krizovým programem) a na lince důvěry. Účastník kurzu se naučí pracovat s jednorázovými krizovými voláními i opakovanými hovory. Kurz je výrazně zaměřen na techniku vedení rozhovoru v kontextu krize a nepříznivé psychosociální situace u dětí, dospělých i seniorů.

 

Podrobný popis: 

Akreditace MPSV č. A2019/0116-SP/PC

Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019

Kurz určen:
Sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách a dalším pomáhajícím profesím, kteří naplní vstupní požadavky kurzu.

Vstupní požadavky kurzu:

1)absolvování kurzu Základní krizová intervence u organizace REMEDIUM Praha

2) vzdělání: min. SŠ s maturitou v humanitním oboru, výjimečně střední odborné vzdělání bez maturity s tříletou praxí v sociální oblasti (doložit potvrzením nebo doporučením zaměstnavatele)

3) minimální věk 21 let

4)motivační dopis účastníka v min. rozsahu 1 strany a max. 3 stran formátu A4

  • základní prvky profesního životopisu – vzdělání, praxe
  • očekávání od kurzu ( K čemu hodláte ve své práci metodu krizové intervence využít? Proč si myslíte, že je tato metoda pro vaši práci a profesi užitečná? Postrádali jste někdy ve své práci tuto dovednost? apod.)

Přihlási se můžete http://www.remedium.cz/prihlaska_do_kurzu.php

 

Pořadatel: 
REMEDIUM Praha o.p.s.