Psychedelika s nohama na zemi

Datum: 
Pondělí, 1. Červen 2020 -
8:30 - 16:30
Místo konání akce: 
Křišťanova 17, Praha 3
Stručný popis: 

Seminář bude zaměřen na psychedelika /PSD/ z pohledu obecných informací o jejich používání, o jejich léčebném využití a to zejména v oblasti léčení traumatu a výzkumu jejich účinku na lidskou psychiku. Pozornost bude zaměřena na set a setting tj. na přípravu PSD zkušenosti na straně toho, kdo do ní vstupuje a na okolnosti-prostředí, ve kterém zkušenost proběhla. Smyslem tohoto záměru není učení jak správně vést psychedelickou terapii, ale jak správně odhadnout, co se v sezeních našich klientů stalo tak, že to vyvolalo zkušenost tzv. “bad tripu”, tj negativní zkušenost v podobě spuštění psychospirituální krize, flashbacků nebo aktivace deficitů v základních vývojových potřebách. Tyto negativní zkušenosti, které mohou být zpracovávány jako neúspěch, jsou v terapeutické intervenci formulovány jako příležitost k zpracování osobní historie, ke které by klient pravděpodobně nenašel jiným způsobem cestu.
Práce s reformulací a terapeutickými elementy bude ukázána na několika kazuistikách, včetně video záznamů výpovědí klientů.

Komu je seminář určen:
Sociálním pracovníkům, psychoterapeutům, terapeutům, psychologům, lékařům a dalším odborníkům, kteří se při své práci setkávají s tématem psychedelik, nebo je toto téma zajímá.

Podrobný popis: 

Záměrem semináře je:

  • Rozšíření pohledu na PSD, jejich benefity a rizika, jejich terapeutické moznosti a rizika spojena s pochybným setem a settingem, upozornění na problematické elementy-chyby, které jsou z části odpovědné za bad trip a důsledky.
  • Zaostření pozornosti na možnost vidět PSD v pozitivním rámci, tedy jako příležitost, vede pak k možnosti vyhledání pomoci na správném místě (tj. např. v organizaci Diabasis). Zvyšování prevence rizikového užívání PSD, rozvoj harm reduction myšlení.
  • Přijetí, že PSD nejsou pro každého a nejsou pro každý záměr. Jejich rekreační používání může vést k závažným psychologickým poruchám a jejich nabízení s pseudoterapeutickou motivací může ukazovat na tzv. bypass na straně nabízejícího.

Vstupní požadavky do semináře:

  • vzdělání: min ukončené SŠ s maturitou
  • věk min. 21 let
  • výhodou je absolvování kurzu z oblasti krizové intervence u libovolné vzdělávací instituce a obeznámení s publikací: Transpersonální myšlení v psychologii a psychoterapii; Vančura M., Winkler P. (ISBN: 978-80-7553-034-9)?

Přihlásit se můžete do 1. května  zde - https://www.remedium.cz/prihlaska_do_kurzu.php nebo nás pro bližší informace kontaktovat na telefonu 272 743 360,popřípadě emailu vzdelavani@remedium.cz

 

Pořadatel: 
REMEDIUM o.p.s. , Křišťanova 17, Praha 3, Tel. 272 743 360