Panel / DOSTUPNÉ BYDLENÍ

Datum: 
Středa, 5. Říjen 2022 -
9:00 - 12:15
Místo konání akce: 
Zasedací sál Zastupitelstva Moravskoslezského kraje, Krajský úřad MSK, 28. října, Ostrava
Stručný popis: 

Jaké jsou potřeby lidí s duševním onemocněním v oblasti bydlení? Co se osvědčilo při podpoře klientů v samostatném nebo sdíleném bydlení? Jaké jsou možnosti neformální a komunitní péče? Jak je systém pomoci a podpory nastaven a jaké úpravy je vhodné realizovat? Co je nejdůležitější? Mnohé napoví představení současných zkušeností, dobré praxe a vizí za účasti diskutujících z České republiky a Itálie.

Podrobný popis: 

Odborný panel zaměřený zejména na cílovou skupinu osob s duševním onemocněním se uskuteční v rámci 30. ročníku Evropských dnů handicapu (dále jen EDH) v Ostravě, který se koná ve dnech od 4. do 6. října 2022. Letošní jubilejní ročník je zařazen k akcím v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie a jeho hlavním partnerem je Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR.

EDH se koná pod záštitou místopředsedy vlády ČR a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Navrátila, náměstka primátora statutárního města Ostravy Zbyňka Pražáka a Zastoupení Evropské komise v ČR.