Informační kampaň k Mezinárodnímu dni porozumění autismu - "Co dokážu já a co člověk s autismem"

Datum: 
Sobota, 1. Duben 2017 -
9:00 - 19:00
Místo konání akce: 
OC Forum Nová Karolin Ostrava,
Stručný popis: 

Informační kampaň "Co dokážu Já a co člověk s autismem" je realizována neziskovou organizací MIKASA ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi. Přijďte a vyzkoušejte si různé přístupy a činnosti při práci s osobami s autismem, soutěžte, bavte se a poznejte, co je to autismus.

Podrobný popis: 

Informační kampaň k Mezinárodnímu dni porozumění autismu s názvem „Co dokážu já a co člověk s autismem" se uskuteční 1. 4. 2017 v OC Forum Nová Karolina od 9 do 19 hodin a návštěvníci, kteří jsou zváni i s dětmi budou mít možnost seznámit se s problematikou autismu prostřednictvím zajímavých aktivit, her, cvičení a interaktivních dílen.

Děti i dospělí si tak budou moci vyzkoušet úkoly, které bývají pro osoby s autismem složité, na vlastní kůži. V rámci dílem pak návštěvníci ozkouší své zručnosti a dovednosti. Součástí akce bude také hudební dílna, multisenzorická místnost, fotokoutek na podporu osob s autismem a spousta dalších akcí.

Návštěvníci se budou moc seznámit s organizacemi neziskovými, poskytujícími aktivity a sociální péči dětem i mladým lidem s autismem, s mateřskými i základními školami zaměřujícími se na výchovu a vzdělávání dětí s autismem a dalšími organizacemi, které se zaměřuje přímo na problematiku poruch autistického spektra.

Pořadatel: 
MIKASA z.s.