FIMFÁRUM - festival tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez

Datum: 
Pátek, 24. Červen 2016 - 19:00 - Sobota, 25. Červen 2016 - 22:30
Místo konání akce: 
Dům dětí a mládeže Olomouc, Tř. 17. listopadu 47 a blízké okolí
Stručný popis: 

SPOLU Olomouc, z.s. zve děti i dospělé na jubilejní 20. ročník festivalu tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez – FIMFÁRUM. Cílem festivalu, který se koná od pátku 24. června do neděle 26. června v prostorách Domu dětí a mládeže Olomouc, tř. 17. listopadu 47 a blízkém okolí, je vytvoření prostoru pro potkávání a vzájemné poznávání lidí se zdravotním postižením i bez.

Podrobný popis: 

V pátek bude festival zahájen v 19:00 hodin muzikálem Šakalí léta v Moravském divadle Olomouc. Během soboty jste zváni od 9:30 do 17:00 do tvořivých dílen v DDM a blízkém okolí, které jsou otevřeny pro veřejnost. V sobotu večer si pak můžete od 19:30 zatancovat v sále DDM, kde bude hrát Popová škola olomouckého dětského domova. V neděli festival končí, na dopoledne je však ještě pro přihlášené účastníky připravena jízda Olomoucí historickou tramvají nebo plavba po Moravě Ololodí.

Ve festivalových dílnách budete moci uplatnit svou tvořivost – vyrobit si šperky, ozdobné magnetky, smaltované lžičky, sponky do vlasů i na klopy, setkat se s řadou výtvarných aktivit. Můžete také navštívit bubenickou dílnu a vyzkoušet, jak znějí různé bubny.

Pravidelnými účastníky festivalu jsou lidé s postižením žijící převážně v pobytových zařízeních sociálních služeb, rodiny s lidmi se zdravotním postižením, studenti a volně příchozí návštěvníci z řad olomoucké veřejnosti. Všichni mají na festivalu příležitost vyzkoušet si svou tvořivost, shlédnout zajímavá vystoupení, zatancovat si, poznat nové lidi a navázat nové kontakty.

Festival pořádá SPOLU Olomouc, z.s. podporující osoby se zdravotním, primárně s mentálním, postižením v partnerské spolupráci s Domem dětí a mládeže v Olomouci. Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Olomouckého kraje, Statutárního města Olomouc a dalších soukromých dárců.
 

Pořadatel: 
SPOLU Olomouc, z.s., Dolní náměstí 38, Olomouc