19. FÓRUM CELIAKŮ - GLUTEN FREE PRAGUE EXPO 2024

Datum: 
Sobota, 18. Květen 2024 -
10:00 - 15:00
Místo konání akce: 
PVA EXPO Praha Letňany, hala č.8, Beranových 667, Praha 9
Stručný popis: 

19. Fórum celiaků - GLUTEN FREE PRAGUE EXPO 2024 pacientské organizace Společnost pro bezlepkovou dietu proběhne u příležitosti Mezinárodního dne celiakie v sobotu 18. května v PVA EXPO Praha.

Odborný program "Celiakie není jen zdravotní problém" doplní veletrh bezlepkových potravin.

Podrobnosti k akci včetně programu a seznamu vystavovatelů na www.celiak.cz.

Akce je přístupná široké veřejnosti, přestože je určena zejména lidem, kteří musí ze zdravotních důvodů dodržovat bezlepkovou dietu.

Podrobný popis: 

Zajímá Vás svět bez lepku?

Odborný program "Celiakie není jen zdravotní problém" zahrnuje přednášky lékařů a potravinářů. Součástí akce je veletrh bezlepkových potravin, mezi stánky naleznete i nabídku probiotik a testů nejen na celiakii.

Podrobnosti k akci včetně seznamu vystavovatelů naleznete na www.celiak.cz.

Společnost pro bezlepkovou dietu z.s. je pacientskou neziskovou organizací, která sdružuje lidi s nesnášenlivostí lepku (celiakií, Durhingovou herpetiformní dermatitidou atd.) a alergií na lepek. Provozuje webový portál pro pacienty s nesnášenlivostí lepku, nabízí odborné poradenství a informuje širokou veřejnost o aspektech bezlepkové diety, vydává edukační materiály a pořádá webináře. Především ale pomáhá lidem s celoživotní bezlepkovou dietou naučit se, že to „JDE I BEZ LEPKU“.

Spolek je iniciátorem Petice za příspěvek na léčbu celiakie.

Celiakie je nevyléčitelná nemoc způsobená nesnášenlivostí lepku (glutenu), tj. směsi bílkovin obsažených v obilných zrnech pšenice, žita a ječmene. Jediným lékem je celoživotní dodržování přísné bezlepkové diety. Celiakií trpí podle odborných odhadů 1 % populace a je označována jako nemoc chameleon, protože její projevy jsou velice rozmanité a nemusí souviset s trávicím ústrojím. V České republice by mělo být 100 000 nemocných. Svoji diagnózu zná ale jen každý čtvrtý celiak!

Pořadatel: 
Společnost pro bezlepkovou dietu z.s.