14.Fórum celiaků - Gluten Free Prague Expo 2019

Datum: 
Sobota, 18. Květen 2019 -
9:30 - 14:00
Místo konání akce: 
PVA EXPO Praha Letňany, vstupní hala č.1
Stručný popis: 

14. Fórum celiaků je určené především lidem, kteří ze zdravotních důvodů dodržují bezlepkovou dietu. Akce je přístupná široké veřejnosti, pro návštěvníky  je připraven odborný program. Součástí fóra je GLUTEN FREE PRAGUE EXPO 2019, největší přehlídka  bezlepkového sortimentu v ČR. Cena bezlepkového sortimentu je výrazně vyšší, než je cena běžných výrobků, a proto má pro nemocné velký význam, když najdou prakticky celý bezlepkový sortiment na jednom místě, mohou jej ochutnat a výrobky mezi sebou porovnat. Podrobnosti na www.celiak.cz.

Podrobný popis: 

Celiakie je nevyléčitelná nemoc způsobená nesnášenlivostí lepku (glutenu), tj. směs bílkovin obsažených v obilných zrnech pšenice, žita a ječmene. Jediným lékem je dodržování přísné bezlepkové diety. Mezinárodní den celiakie Společnost pro bezlepkovou dietu oslaví na 14.Fóru celiaků, které se bude konat v sobotu 18. května v PVA EXPO Praha Letňany, Beranových 667, Praha 9, vstupní hala I.

Od 9.30 do 14 hodin je pro návštěvníky akce připraven odborný program Celiakie nejen zdravotní problém ( Pozvánka na akci ), týkající se všech aspektů života s tímto onemocněním. V předsálí bude probíhat Gluten Free Prague Expo 2019 - představení výrobků vhodných pro osoby s nesnášenlivostí lepku, které mohou návštěvníci ochutnat a zároveň si je výhodně nakoupit. Jejich cena je totiž výrazně vyšší, než je cena běžných výrobků. Pro kupující má tak velký význam, když najdou prakticky celý bezlepkový sortiment na jednom místě. Na akci bude možno zakoupit i bezlepkové občerstvení (bezlepková pizza, bezlepkový párek v rohlíku, točené bezlepkové pivo).

Pořadatel: 
Společnost pro bezlepkovou dietu, celiak@celiak.cz