Poděkování a ohlédnutí za osmi lety vývoje

Mezi nejvýznamnějšími sociálními inovátory zemí střední Evropy získal ocenění v soutěži SozialMarie také tým špičkových vývojářů a profesionálních rychlopísařů českého sociálního podniku Transkript online. 

Tato společnost zaměstnává převážně nevidomé přepisovatele mluvené řeči v podpůrných komunikačních službách pro osoby se sluchovým handicapem. Jedinečný model vzájemné podpory a profesní spolupráce dvou skupin osob se smyslovým postižením aplikovaný v oblasti vytváření nových pracovních příležitostí přináší tomuto projektu nejen uznání jeho hodnotového přesahu, ale také otvírá možnosti nových partnerství nejen v rámci ČR.

Sociální podnik působí v oblasti vývoje a poskytování online služeb simultánního přepisu řeči od roku 2012. Za vývoj a provozované služby mobilní aplikace eScribeDroid získal v roce 2018 Cenu Nadace Vodafone Rafael, za online služby přepisu řeči v síti klientských center a na zákaznických linkách byli jeho korporátní partneři oceněni v národních soutěžích společenské odpovědnosti firem.

Mezi zákazníky podniku najdeme nadnárodní korporace, instituce státní správy, ale také neziskové poskytovatele sociálních služeb, jako je Národní rada osob se zdravotním postižením ČR a Česká unie neslyšících.

Děkujeme všem, kteří nás v této prestižní soutěži podpořili svými hlasy. Děkujeme našim firemním partnerům za to, že umožňují lidem s postižením sluchu bezbariérově komunikovat. A v neposlední řadě patří velký dík rovněž jednotlivým klientům našich služeb za mnohá slova uznání vyjadřovaná k práci našich přepisovatelů a za cenné podněty, které nám pomáhají zkvalitňovat naše služby.

Máme velkou radost z toho, že jsme díky vaší podpoře mohli upozornit na speciální potřeby početné skupiny lidí se sluchovým znevýhodněním a na naléhavost řešení komunikační přístupnosti pro všechny. Je to pro nás velký závazek a obrovské povzbuzení do další práce.

Markéta Outratová

Klíčová slova: 

Komentáře

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.