Canisterapie

Helppes

15.02.2007 13:25
Občanské sdružení Helppes je centrum pro speciální výcvik psích pomocníků pro tělesně a zdravotně handicapované. Patří mezi ně také vodicí psi pro nevidomé. Poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb - od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa.

Psi pro život

18.11.2012 18:40

Občanské sdružení Psi pro život se soustřeďuje hlavně na práci s dětmi. Provozuje canisterapii a hipoterapii. Vyvíjí vzdělávací činnost a pořádá výcvik terapeutických psů.

Canisterapeutické sdružení Jižní Morava

18.11.2012 18:36

Sdružení přispívá za pomoci psů k léčbě dětí i dospělých, nejen handicapovaných, v oblasti psychické, fyzické, somatické, sociální a rehabilitační. Podává informace novým zájemcům o canisterapii, pořádá zkoušky pro psovody a psy, připravuje školení canisterapeutů, pořádá besedy pro laickou i odbornou veřejnost, spolupracuje s rodinnými příslušníky s dětmi s handicapem.

Cenisterapeutické centrum Zlín

18.11.2012 18:06

Centrum se zaměřuje především na malé klienty, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou nebo jiným tělesným nebo mentálním postižením. Jeho služby jsou bezplatně dostupné jak klientům jednotlivých zařízení, tak i rodičům s postiženými dětmi, kteří o ně pečují doma.

Centrum pro výcvik psů Alfa

18.11.2012 18:02

Centrum se věnuje  canisterapii a mnoha psím sportům – agility, coursingu, dogtrekkingu, dog divingu a juniorhandlingu.

Hafík

18.11.2012 17:58

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík provádí canisterapii jako jednu z metod podpory psychosociálního zdraví lidí všech věkových kategorií (canisterapeutické návštěvy ve zdravotně sociálních zařízeních, integrační canisterapeutické tábory, psychorehabilitační kurzy, rekondiční pobyty…).

Animoterapie.cz

02.02.2010 21:23
Informační server společnosti Anitera o.p.s. se věnuje tématu terapií za pomoci zvířat. Nejvíce informací se týká canisterapie, ale prostor zde má i hiporehabilitace, felinoterapie, terapie za pomoci malých zvířat či terapie za pomoci hospodářských zvířat.

Zlatý retrívr Z Jiřího zahrady

16.02.2007 8:41

Stránky chovatelské stanice FC1, která se zabývá chovem zlatých retrívrů, výcvikem základní poslušnosti psů a canisterapií.

Canisterapie Kladno

11.12.2012 0:14

Kladenské občanské sddružení má v současné době 16 členů, z nichž pravidelnou canisterapeutickou činnost provádí 13 canisterapeutických týmů a další 3 canisterapeutické týmy chodí na jednorázové akce do školských i jiných zařízení. Canisterapeutické týmy svou činnost provádějí v předem dohodnutých intervalech v předem dohodnutých zařízeních. Pro jednotlivá zařízení i pro jednotlivé canisterapeutické týmy je vytvořen projekt (smlouva), jejíž součástí je přesná specifikace druhu terapie, která bude v zařízení probíhat, za jakých podmínek a v jakých intervalech.