Zvyšování kapacit pobytových zařízení sociálních služeb

MPSV poprvé v historii vypisuje dotační výzvu na pobytová zařízení pro lidi s poruchami autistického spektra. Žádosti přijímá do 13. října 2019.

150 miliónů korun poputuje pobytovým zařízením sociálních služeb poskytujícím péči lidem s poruchami autistického spektra. Kraje, obce, obecně prospěšné společnosti, církve, náboženské společnosti, ústavy, sociální družstva, spolky a obchodní společnosti by měly zbystřit.

Péče o lidi s poruchami autistického spektra je nesmírně vyčerpávající nejen fyzicky, ale především psychicky. Autisté a jejich rodiny se často, kromě každodenních starostí spojených s touto jinakostí, setkávají s nepochopením a odsouzením. Také proto, že projevy nemoci jsou mnohdy nečitelné a pro okolí rušivé kvůli jinému vnímání světa autistů.

„Věřím, že jsme takto hendikepovaným rodinám letos už částečně pomohli navýšením příspěvku na péči ve 3. a 4. stupni závislosti. Ale pořád je co zlepšovat. Ty nejtěžší formy nemoci potřebují ještě větší porci podpory. Proto je tady nově náš dotační program určený pro týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy se zvláštním režimem a chráněné bydlení. Na systémovější podpoře pracujeme i v rámci novely zákona o sociálních službách,“ říká Jana Maláčová, ministryně Ministerstva práce a sociálních věcí.

V rámci programu Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb vyhlásilo MPSV výzvu k předkládání žádostí o dotaci.
Dotace se budou poskytovat na novou výstavbu, přístavbu, nástavbu a stavební úpravy stávající budovy, rekonstrukci budovy, která dosud nesloužila pro poskytování sociálních služeb a pořízení vnitřního vybavení.

Uzávěrka podávání žádostí: Příjem žádostí o dotace začne 11. září 2019 a skončí 13. 10. 2019.

Podrobnosti k této výzvě a úplné znění dokumentu najdete na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.