Ztratil se Večerníček. Najdou ho žáci ze Svítání

Autorskou pohádku sehrají žáci na besídce v pondělí 25. listopadu 2019 v Atrium Paláci Pardubice.

Legendární Večerníček se vydal do světa a ztratil se. Žáci školy Svítání se ho vydali hledat a přivedli jej zpět. Takový je lajtmotiv autorské pohádky, kterou žáci sehrají na besídce při akci Adventní RozSvítání.

¨Uskuteční se v pondělí 25. listopadu 2019 v Atrium Paláci Pardubice. Škola Svítání při ní současně udělí Ceny Grácií svým podporovatelům a dobrodincům v oblasti finanční i nefinanční podpory.

„Oceňujeme ty, kteří nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás. Díky nim jsme mohli uskutečňovat naše vize, naplňovat naše poslání a pečovat o ty, jimž osud tolik nepřál. Osobně mě velmi těší, že se i v dnešní době stále ještě najdou lidé s otevřeným srdcem, kteří jsou ochotni pomáhat, mnohdy i za cenu nemalých osobních obětí,“ řekla Miluše Horská, ředitelka školy Svítání, která je současně místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

Na besídce vystoupí žáci všech tříd školy Svítání a klienti jejího tranzitního oddělení. Letošní téma Pojďme spolu za pohádkou překvapí téměř detektivní zápletkou, ztrátou Večerníčka.

Besídka začne v 15 hodin v sále Kongresového centra Paláce Pardubice. Pod scénářem autorské pohádky je podepsána dramaturgyně Mladého divadelního studia Laik při Východočeském divadle v Pardubicích Kristýna Plešková.

Tradiční součástí akce bude i jarmark školy Svítání, který se odehraje v přízemí Paláce Pardubice od 13 hodin.

„Návštěvníci si mohou zakoupit originální vánoční výrobky a dekorace z naší dílny, a vyzkoušet si zdobení perníčků. Nebude chybět ani vystoupení muzikoterapeutického souboru Mlima Jua,“ dodala Miluše Horská.

Adventní RozSvítání pořádá Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s., která více jak čtvrt století pečuje o mladé lidi s kombinovaným postižením a přináší tak světlo do rodin hendikepovaných.

Lukáš Peška

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.