Zlepšit sociální a zdravotní služby pro seniory

To je cíl mezinárodního projektu I-CARE-SMART, do kterého je zapojena Spektra v.d.n. Partneři projektu zvou zástupce institucí zabývajících se oblastí tzv. stříbrné ekonomiky, podnikatele a soukromé neziskové organizace působící v oblasti sociálních služeb, aby se připojili ke spolupráci na projektu.

Není náhodou, že se v poslední době často hovoří o seniorském věku, aktivním stárnutí a nutných změnách v socioekonomické oblasti. Stárnutí populace v EU je a bude klíčovou výzvou při rozvoji členských států. Mezinárodní projekt "Innovative ecosystem for smart care for the elderly" (I-CARE SMART) je součástí tohoto nového trendu pro podporu seniorů. Cílem projektu I-CARE-SMART je upevnit a posílit spolupráci mezi organizacemi, které poskytují nejmodernější zdravotní a sociální péči pro seniory.

I-CARE SMART je spolufinancován programem Interreg Central Europe a je realizován od května 2019 do dubna 2022. Projekt byl připraven ve spolupráci s regionálními organizacemi, které jsou zodpovědné za zavádění opatření pro aktivní sociální politiku a podporu seniorů. Projekt vznikl jako odpověď na regionální potíže, které přináší stárnutí populace a nedostatečná nabídka služeb pro seniory.

Úvodní setkání partnerů projektu proběhlo 27.-28. června 2019 v maďarské Budapešti a nedlouho po něm následovalo setkání pracovní skupiny v rakouském Grazu ve dnech 18.-19. září. Obou těchto setkání se zúčastnili zástupci partnerských organizací ze 7 evropských zemí (Maďarsko, Polsko, Slovensko, Itálie, Česká republika, Německo, Rakousko).

Projekt I-CARE-SMART buduje kontakty a podporuje spolupráci mezi státními institucemi, univerzitami, soukromými podniky a pečovateli. Projekt přispívá k nalezení efektivních řešení problémů seniorů, kterým se dosud nevěnovala pozornost, a to v oblasti zdravotní a sociální péče.

Starší osoby, které jsou často navíc osamělé a trpí různými onemocněními, potřebují péči odborníků. Stávající řešení jako např. elektronické sdílení dat o pacientech, detektory pádu či nejrůznější zdravotnické vybavení dostatečně nezvyšují kvalitu života seniorů ani dostatečně nenaplňují všechny jejich zdravotní potřeby. Z toho důvodu je velmi důležité rozšiřovat nabídku služeb pro seniory.

Partneři a přidružení partneři projektu zhodnotí možnosti nových řešení a navrhnou opatření pro jejich realizaci systémem sociální a zdravotní péče. Partneři projektu spolu budou spolupracovat na regionální úrovni a budou se účastnit studijních cest, během kterých si vymění zkušenosti a poučí se o nových trendech v péči o seniory.

Partneři projektu zvou zástupce institucí zabývajících se oblastí tzv. stříbrné ekonomiky, podnikatele a soukromé neziskové organizace působící v oblasti sociálních služeb, aby se připojili ke spolupráci na projektu.

Další informace naleznete zde:

www.interreg-central.eu/I-CARE-SMART

Facebook: https://www.facebook.com/icare.smart.ue/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/i-care-smart/

Twitter: https://twitter.com/ICARE_SMART

Tereza Vernerová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.