Začal festival Jeden svět – poprvé proběhne online po celém Česku

Více než 100 filmů a 40 debat představí 23. ročník Mezinárodního festivalu o lidských právech Jeden svět. Všechny filmy mají české a anglické titulky, vybrané akce budou simultánně přepisovány do českého jazyka a tlumočeny do českého znakového jazyka. První část festivalu od 10. do 19. května bude patřit proudu živých debat Jeden svět živěOd 20. května do 6. června pak budou všechny snímky dostupné na platformě Jeden svět online. 

Jeden svět živě představí čtyři debaty denně, streamované na sociálních sítích festivalu a na nově vzniklé platformě Jeden svět online. Studio Jeden svět živě bude fungovat ve třech blocích – v dopoledním, odpoledním a večerním.

Dopoledne od 10 hodin otevírá blok „Jeden svět vzdělává“, kde budou odborníci a odbornice řešit například téma kyberšikany, zabývat se sílou dokumentárních filmů, radit, jak zvládat odloučení a vztahy na dálku, nebo diskutovat o tom, jak umění mění náš pohled na klimatickou krizi.

Každý den od 14, 17 a 20 hodin bude Jeden svět živě nabízet projekce dokumentů následované debatami s filmovými tvůrci a tvůrkyněmi a s odborníky a odbornicemi na danou oblast. Účast v debatách přijaly například imánka a právnička Seyran Ateş, potápěčka a otužilkyně Kiki Bosch nebo docentka na Newyorské univerzitě a autorka knihy Artificial Unintelligence: How Computers Misunderstand the World Meredith Broussard.

Praktické informace

- Vstupenku/voucher si můžete zakoupit u každého filmu na stránkách Jeden svět online. Cena vstupenky je 90 Kč.

- Vybrané filmy jsou s anglickými titulky nebo v anglickém znění.

- Vybrané filmy jsou opatřené popisnými titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. 

- Vybrané akce programu jsou tlumočené do českého znakového jazyka.

- Během celého festivalu můžete využít náš infostánek v Kasárnech Karlín. Zde získáte veškeré potřebné informace o festivalu. A můžete zde koupit festivalový merch. Ten bude dostupný i na e-shopu Jednoho světa.

Klíčová slova: