Vzdělávání v NROS

Nadace rozvoje občanské společnosti připravila na leden 2021 pět kurzů na témata užitečná pro neziskovky. Všechny jsou připraveny i pro distanční formu.

7. LEDNA - JAK NA PR V NEZISKU

Kdo je PR pracovník v neziskové oblasti, jaká je jeho role v pracovním týmu, jak by měl řídit komunikaci a na co vše si dát pozor. Povíme si, jak by měla vypadat komunikační strategie organizace a jak důležité je používat jednotnou grafickou prezentaci. Nezbytnou součástí práce PR pracovníka je spolupráce s médii. Přiblížíme si základní pravidla komunikace s novináři, pojmenujeme si druhy médií a také to, jak s nimi pracovat. Nejen tímto vás provede vedoucí PR a tisková mluvčí v Domově Sue Ryder, Denisa Ratajová. 

13. LEDNA - JAK NA FACEBOOK (SMYSLUPLNĚ A EFEKTIVNĚ)

Co obnáší správa Facebookové stránky, jak ji spravovat, jaké jsou dobré příklady a na co si dát pozor. Společně s lektorkou Lucií Budíkovou, která se mimojiné stará o facebook kampaně Pomozte dětem, Komorního divadla Kalich a pracovala pro firmy Barbie a Hot Wheels, se naučíte efektivně spravovat Facebookovou stránku a mít konkrétní cíle a jim přizpůsobovat obsah tak, aby měl dané výsledky.

14. LEDNA - VEDENÍ ÚČETNICTVÍ NNO

Lektor, auditor a také jeden z hodnotitelů Neziskovky roku Ing. Jan Černý vás provede vedením účetnictví pro neziskové organizace a tím, na co si dát pozor při vytváření výroční zprávy, aby byla správně pro auditora. Rozvaha, výkaz zisku a ztráty, příloha k účetní závěrce v praxi a spoustu dalšího se dozvíte na našem kurzu.

18. LEDNA - PRÁVNÍ ZÁKLADY FUNDRAISINGU

Cílem kurzu je seznámit účastníky s platnou právní úpravu různých fundraisingových nástrojů a riziky, která z jejich nesprávného použití mohou plynout. Kurz je zaměřen primárně na právní aspekty, nicméně nevyhne se ani oblasti daní, neboť mnoho rizik souvisí právě s nimi. Kurzem vás provede právník Mgr. Petr Vít, který v současnosti poskytuje konzultační služby neziskovým organizacím a pracuje též jako právník pro Nadaci Neziskovky.cz a Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR. 

20. LEDNA - ONLINE KURZ CANVA PRO NEZISKOVKY

Nemáte grafika a potřebujete občas udělat pozvánku nebo poutavý leták či plakát? Canva je pro vás ideální nástroj. Přihlaste se na náš kurz, kde vás naučíme základní možnosti nástroje Canva. Jak využívat šablony, upravovat fotky a exportovat hotovou grafiku. Nejen to vás naučí lektorka Kateřina Švidrnochová na našem online kurzu.

​​​​​​​

Klíčová slova: