Vyzkoušeli si roli nevidomého i traséra

Středisko Augustin na Univerzitě Hradec Králové pojalo účast na Rektorském sportovním dni originálně.

Ve středu 27. dubna 2016 proběhl na Univerzitě Hradec Králové první ročník Rektorského sportovního dne, jehož součástí byl mj. i běh s názvem Akademik run. Zdatnější studenti a akademici běželi trať dlouhou 5 km. Pracovníci Střediska Augustin si vybrali běh na 2,2 km, který ale běželi „v zaslepení“. Běžce v klapkách dovedli v pořádku do cíle jejich traséři.

Před během se v univerzitním kampusu Na Soutoku konala exhibice basketbalového týmu vozíčkářů WBS Pardubice, kteří poměřili své síly se studenty univerzity. Mezi hráči byl reprezentant České republiky a účastník Mistrovství Evropy 2014 Tomáš Nevěčný.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Emil byla na podporu tohoto sportovce vyhlášena sbírka, ke které se navíc připočetlo padesát procent z vybraného startovného na „Akademik run“. Český reprezentant si z rukou rektora Josefa Hynka převzal šek na 8 575 Kč.

Více informací o Rektorském sportovním dnu naleznete zde. Fotografie jsou vystaveny na facebookové stránce UHK.

Za zapůjčení vestiček děkujeme Nadaci Leontinka, která pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením.

Za tým Střediska Augustin zajišťující podporu studentům se specifickými potřebami na UHK (www.uhk.cz/augustin)