Vyšlo letní dvojčíslo časopisu Můžeš

Bez nadací se neobejdeme, říká vedoucí protetik Ottobock Vladan Princ v úvodním rozhovoru o nejmodernějších umělých končetinách, strnulosti v systému a zdravých krocích pro společnost. 

  • Nouzový stav uplynulých měsíců přinesl vedle běžných těžkostí lidem s postižením další komplikace – dražší či nedostupné pomůcky, nejasnou podporu státu, výpadky rehabilitace nebo uzavření odlehčovací péče…Reportáž o nelehké situaci rodin a jiných neformálních pečovatelů přivezl Radek Musílek.
  • S psychologem a dlouholetým členem Rady Konta Bariéry Jaroslavem Šturmou si o postavení seniorů ve společnosti povídal Zdeněk Jirků.
  • Ze sluchu mu zbylo jen pár procent, má poruchu imunity, přesto je to sportovec s vědeckými ambicemi. Jakuba Uhra, jednoho ze stipendistů Konta Bariéry, čeká dokonce v rámci studia  pobyt na Špicberkách a v Antarktidě! Příběh hledejte na str. 17. 
  • V rubrice Život najdete texty o moderních online službách, které mohou lidem s postižením ulehčit život, nebo tipy na bezbariérové výlety a cesty po České republice. Nevynechte ani příběh úspěšného paratriatlonisty Honzy Tománka!
  • Pomáhám ze strachu, říká uznávaný fotograf Robert Vano. Pro rubriku Kultura si s ním povídal Radek Musílek, Michaela Zindelová pak přináší reportáž o úspěšné divadelní inscenaci Bezruký Frantík.

 

To i mnohé další v novém vydání Můžeš. Více na wwww.muzes.cz.

Štěpán Beneš

Klíčová slova: