Vyhlídkové lety pro osoby se zdravotním znevýhodněním

Již 12. ročník akce „OPEN SKIES FOR HANDICAPPED“ se uskuteční 15. června 2019 na letišti v Hradci Králové, zájemci o let zdarma se musí přihlásit nejpozději do 10. června..

Letecké služby Hradec Králové, a.s. srdečně zvou všechny občany na 12. ročník akce „OPEN SKIES FOR HANDICAPPED“(OSH), která se uskuteční dne 15. 6. 2019 na letišti v Hradci Králové. Jedná se o ojedinělou akci v rámci České republiky, v průběhu které je osobám se zdravotním znevýhodněním připraven bohatý program s možností zúčastnit se vyhlídkového letu zdarma. Akce je určena také široké veřejnosti.

Záštitu nad akcí převzal ministr obrany ČR a finančně ji významně podporuje Královéhradecký kraj a Statutární město Hradec Králové. Díky sponzorům se v průběhu předešlých ročníků OSH zúčastnilo přes 30 000 účastníků z celé České republiky, a byly vypraveny vyhlídkové lety pro 6500 osob a jejich doprovod.

Celodenní program je rozdělen na část hlavní, určenou osobám s handicapem, během které budou probíhat vyhlídkové lety na letounech C-295 CASA, L-410 a An-2 ve spolupráci se Vzdušnými silami AČR a leteckými základnami Kbely, Čáslav a LOM Praha, a část doprovodnou, která je určena také široké veřejnosti. K vidění bude vojenská technika, seskok parašutistů, ukázky Policie ČR, cvičení kynologů, motocyklový kaskadér, hudební skupiny, klaun, skákací hrad a vyhlídkový vláček.

Občerstvení, které bude k hlavnímu programu zdarma, připraví studenti se sluchovým oslabením z VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ, Šefánikova 549 v Hradci Králové, kteří již několik let úspěšně reprezentují obor „Kuchař - číšník“ a „Cukrář“ v národní soutěži Gastro Hradec – Vitana Cup. Široká veřejnost bude mít možnost zakoupit drobné občerstvení.

Zájemci o vyhlídkový let odevzdávají přihlášku k letu nejpozději 10. 6. 2019 na adresu osh@lshk.cz. Potvrzení lékaře o způsobilosti k letu je možné odevzdat elektronicky společně s přihláškou, nebo na místě při registraci. Formuláře ke stažení a další informace najdete na webu Letecké služby Hradec Králové. 

Klíčová slova: