Výběr školy a povolání u dětí se sluchovým postižením

To je téma, kterému se věnuje nové vydání magazínu Dětský sluch.

Poslední letošní vydání magazínu Dětský sluch je věnováno tématu „Čím budu?“ Pomůže čtenářům zodpovědět otázky ohledně výběru školy pro neslyšící dítě a poradí, čím se řídit na cestě k jeho budoucímu povolání. 

Jaké podmínky u státních maturit mají nyní studenti se sluchovým postižením, se dozvíme od Jana Andrejska z CERMATU. 

Jak se žije neslyšícím a nedoslýchavým vysokoškolákům? Na jakou komunikační podporu mají nárok a kde mohou o ni žádat? Přečtěte si názory vysokoškolských studentů a absolventů – ergoterapeutky Kateřiny Holubové, odborníka na mezinárodní vztahy Matěje Jungwirtha, přírodovědkyně Marie Pangrácové, studentky sociální pedagogiky na Masarykově univerzitě Anety Černohorské a Tomáš Zbavitele, prvního neslyšícího absolventa Vysokého učení technického v Brně. 

Kam na střední školu? Co když si dítě ani rodiče nevědí rady s výběrem školy? Na koho se mají obrátit? Odpovídají odborníci: ředitelka pedagogicko-psychologické poradny Jana Hlavová a psycholožka ze speciálně pedagogického centra pro sluchově postižené žáky Lucie Kociánová. 

Zajímají vás zkušenosti neslyšících zaměstnanců a podnikatelů? Přečtěte si příběh zubního technika Bedřicha Brože a truhláře Michala Sháněla. 

Se svými profesními plány do budoucna se v anketě svěřují i letošní deváťáci z moravských škol pro sluchově postižené žáky. 

Myslíte, že existuje profese, kterou neslyšící prostě nemohou dělat? Mohou řídit auto, dělat záchranáře, pracovat ve zdravotnictví nebo úspěšně vést vlastní firmu? 

Čtěte v magazínu Dětský sluch, který vydává Centrum pro dětský sluch Tamtam. Předplatné získáte na e-mailu: redakce@tamtam.czwww.tamtam.cz

 

Klíčová slova: