Vy rozhodujete, my pomáháme

V 9. kole programu rozdělí Tesco 5 040 000 Kč mezi 270 neziskových či příspěvkových organizací. Žádat o grant je možné do 2. května 2021.

9. kolo programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ vyhlašuje Tesco ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.  

Výzva je otevřená od 29.3.2021 do 2.5.2021. Bude rozdělena částka 5 040 000 Kč v 90 stanovených mikroregionech. Grant obdrží 270 neziskových či příspěvkových organizací (v každém regionu 3 organizace). Výše grantu pro 1. místo je 30 000 Kč, pro 2. místo 16 000 Kč a pro 3. místo 10 000 Kč.

Program poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé ČR. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen Tesco. 

Podpořeny mohou být projekty zaměřené na rozvoj komunitního života, vzdělávání, podporu zdraví a zdravého životního stylu, podporu rodičů pečujících o handicapované děti, podporu rodin a jednotlivců v tíživé životní situaci, pomoc zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám, ochranu přírody a životního prostředí, podporu sportu, vědy a kultury a také na zmírnění dopadů na komunitu spojených s pandemií vyvolanou onemocněním Covid19. 

Žádat mohou neziskové organizace či příspěvkové organizace s činností v oblasti sociální a humanitární, vzdělávání, kulturní, zdravotní, ochrany lidských práv, ochrany životního prostředí, péče o ohrožené a znevýhodněné děti a mládež. Příjemce podpory v programu je výlučně člověk.

Úplný seznam oblastí, na které můžete získat příspěvek, podmínky výzvy a přihlašovací formulář najdete na webu programu https://itesco.cz/pomahame/.

Přihlášku do programu doporučujeme vyplnit v prohlížeči Google Chrome. 

Hana Trousilová

Klíčová slova: