Vlakem Rehaexpres z Prahy až na brněnské výstaviště

Ve dnech 29. října až 1. listopadu se uskuteční v Brně veletrh Rehaprotex, v úterý 29. 10. přijede z Prahy až k pavilonu A speciální bezbariérový vlak.

Na příjezd vlaku naváže konference Národní rady osob se zdravotním postižením ČR se záštitou ministerstva dopravy o cestování po železnici. Řešit se bude systém jednotných jízdenek, který nedávno odsouhlasila Poslanecká sněmovna.

Vlak je uzpůsoben pro přepravu většího počtu osob s pohybovým omezením, na cestu jsou ale zvaní všichni, kdo chtějí přijet na veletrh REHAPROTEX.

Na přípravě doprovodného programu veletrhu se podílejí významní partneři z neziskového sektoru. Liga vozíčkářů a ParaCENTRUM Fenix nabídnou třeba odborná témata aktivizace OZP, kompenzace postižení prostřednictvím pomůcky či návrat na pracovní trh nebo program pro pečující osoby a preventivní besedu o úrazech páteře určené široké veřejnosti.

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá seminář na téma rodinného života, intimity a sexuality osob se zdravotním postižením. Státní zdravotní ústav se v rámci Fóra zdraví bude věnovat problematice zdravého životního stylu a prevenci závislostí.
 
Národní rada osob se zdravotním postižením ČR připravuje dvě odborné konference – jednu na téma ochrany spotřebitelů při změně dodavatelů energií, druhou o systému jednotného jízdného na železnici. Všechny organizace budou poskytovat také poradentství. Pro zájemce bude zdarma k dispozici měření tlaku, zraku, intolerance potravin a tuku v těle nebo vyšetření a tejpování fyzioterapeutem.
Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.