V Jičíně se chystá Svatojánská slavnost

Jejím cílem je posílení duševního zdraví. Akce inspirovaná svatojánskou tradicí se bude konat v parku pod Lodžií v Jičíně 26. června a je možné ji podpořit v kampani Hithit. 

Červen byl dříve spojen s obyčejem svatojánské noci, který měl očistný charakter. Jeden z efektů tradičních rituálů byl odvrácení veškerých nemocí, zajisté nejen těch fyzických ale i duševních. A to se v dnešní době hodí. 

Chopila se toho organizace Péče o duševní zdraví společně s Valdštejnským imagináriem a naplánovali Svatojánskou slavnost. Prostřednictvím večerní oslavy inspirované svatojánskou tradicí chtějí podpořit duševní zdraví lidí.

Akce bude zahradní slavností živých obrazů, vše smyslových zážitků a divotvorné hostiny působící jako oslava ducha a zároveň prevence proti stínům duše. 

„Cílem akce je probudit zájem o téma duševního zdraví a emoce obyvatel města Jičína i přilehlého regionu, a to prostřednictvím kulturního zážitku, který je v tuto dobu více než vzácný. Na základě vývoje epidemické situace připravujeme i záložní variantu. Návštěvníci se tak nemusí bát, o Svatojánskou slavnost nepřijdou,“ říká jedna z organizátorek Anna Bočková z Péče o duševní zdraví.  

Jedinečná akce v parku pod Lodžií se uskuteční 26. června. Nyní ji můžete podpořit i vy, a to nejen plánováním její budoucí návštěvy, ale příspěvkem na její realizaci skrze kampaň Hithit či sponzorským darem přímo organizaci Péče o duševní zdraví.

Na Hithitu jsme pro ty, kteří by nás chtěli podpořit, připravili řadu zajímavých odměn. Mimo možnosti podpořit nás jen tak si mohou zakoupit vstupenky na akci ale i odměnu v podobě svatojánského balíčku přírodní kosmetiky, relaxace, terapie či workshopu vázání květin, vaření a mnoho dalšího,“ doplňuje Michaela Venclová, PR manažerka Péče o duševní zdraví. 

Více o akci a podpoře na www.pdz.cz či v projektu na Hithit www.hithit.com/cs/project/9465/svatojanska-slavnost-pece-o-dusi

Michaela Venclová

Klíčová slova: