Tři králové: koncerty i svařák

04.02.2014 16:25

Na Vysočině chystají pořadatelé několik Tříkrálových sbírek příjemnou formou. Kupříkladu během hudebních vystoupení i ochutnávání vína.

VYSOČINA Již od prvního ledna vyrážejí do ulic koledníci charity, aby do zapečetěných pokladniček vybrali co nejvíce peněz, které pak pomáhají dalším lidem. Ve větších městech je možné potkat je třeba na úřadech a v nemocnicích.
V menších městech budou navštěvovat převážně domácnosti až o víkendu. Podpořit Tříkrálovou sbírku bude možné také na různých akcích, které jsou za tímto účelem uspořádány.

Jihlava: pomůže i zakoupení a ochutnání svařáku

Například zítra se na Masarykově náměstí od 15 do 18 hodin bude prodávat Tříkrálový svařák a čaj. Každý, kdo si zakoupí nápoj u stánku s tímto označením, podpoří Tříkrálovou sbírku, neboť výtěžek bude na její konto věnován.
Tuto akci se zde prvním rokem rozhodla zorganizovat místní organizace KDU-ČSL. Kdo by si raději poslechl hezkou hudbu, může podpořit Tříkrálovou sbírku na koncertě Základní umělecké školy v Jihlavě. Ten se bude konat dnes v podvečer v kostele svatého Jakuba Většího. Výtěžek z tohoto koncertu bude na sbírku také věnován.

Třebíč: koledníci zazpívají na náměstí koledy

Už dnes si lidé mohou přijít zazpívat koledy se třemi králi na Karlovo náměstí a při té příležitosti přispět na sbírku. Koledníky bude doprovázet lama a oslové, na kterých se děti mohou povozit. Tříkrálové setkání a zpívání se bude konat od 14 do 16 hodin.

Přibyslav a Sázava: koledníky podpoří koncert i představení

Koledníkům havlíčkobrodské charity požehnal farář včera v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Havlíčkově Brodě. Finanční příspěvek může každý vyměnit za hudební zážitek na přibyslavském koncertě v kostele Narození svatého Jana Křtitele v sobotu od 18 hodin. Uskuteční se zde Tříkrálový koncert s vánočním hudebním programem, na kterém vystoupí soubor La Via. V Sázavě mohou lidé přispět v rámci představení s názvem Čtvrtý z mudrců, které zde završí Tříkrálovou sbírku v neděli od 14 hodin před kulturním domem.
Žďár nad Sázavou: koncertem poděkují koledníkům

I ve Žďáře bude sbírka obohacena o Tříkrálový koncert, jehož hlavním cílem je poděkování všem koledníkům, dobrovolníkům i dárcům. Koncert se uskuteční po ukončení sbírky 15. ledna od 17 hodin ve farním kostele svaté Kunhuty v NovémMěstě na Moravě.
V sobotu zahájí Tříkrálovou sbírku na Horním náměstí živý betlém s krátkou divadelní scénkou od 9 hodin.
V podkrovním sále ZUŠ G. Mahlera se pak v neděli od 16 hodin uskuteční Tříkrálový koncert, během kterého také bude možné přispět.

Dukovany: koledníkům přispějí i energetici

Areál Jaderné elektrárny Dukovany navštíví koledníci v pátek mezi 10. a 13. hodinou. A kam poputují peníze ze všech sbírek na Vysočině? Oblastní charita v Jihlavě chce financovat projekt Odrazový můstek, který poskytne podporu a pomoc dlouhodobě nezaměstnaným. "Finanční prostředky budou dále vynaloženy na podporu péče o seniory, zdravotně postižené a další skupiny potřebných," řekl koordinátor sbírky v Jihlavě Roman Mezlík.

V Brodě koupí nové auto

Havlíčkobrodská oblastní charita plánuje použít vybrané peníze na zakoupení nového auta pro Středisko rané péče, které slouží rodinám, které mají člena s vážným postižením. Dále bude dovybaveno Mateřské centrum Zvoneček.
V Třebíči použijí peníze na pomoc lidem v sociální či zdravotní nouzi, podporu Charitní pečovatelské služby, činnost poradny Roth, Středisko rané péče a Dobrovolnické centrum.

---

Každý, kdo si v Jihlavě zakoupí svařené víno u stánku, podpoří Tříkrálovou sbírku. »

FAKTA Kde jemožné podpořit Tříkrálovou sbírku Jihlava Zítra je prodej Tříkrálového svařáku na Masarykově náměstí od 15 do 18 hodin. Dnes je koncert ZUŠ v kostele sv. Jakuba Většího v 18 hodin. Třebíč Dnes je zpívání koled na Karlově náměstí od 14 do 16 hodin. Humpolec V sobotu je v 9 hodin na Horním náměstí živý betlém. V neděli začíná od 16 hodin Tříkrálový koncert v ZUŠ. Přibyslav V sobotu bude v 18 hodin koncert v kostele sv. Jana Křtitele. Sázava V neděli ve 14 hodin je představení Čtvrtý z mudrců před kulturákem.

Foto: Koledníci Tři králové přišli pro příspěvek i na jihlavský úřad práce. Příspěvek do sbírky zde vybírali v kancelářích od úředníků.
Foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Mutace - Mladá fronta DNES - Vysočina

Klíčová slova: