Transkript usnadňuje lidem se sluchovým postižení komunikaci s informačními linkami

Speciálních informačních linek ke koronaviru se službou okamžitého přepisu řeči operátora přibývá, nabízí ji už šest krajských hygienických stanic a Státní zdravotní ústav. 

Relevantní informace a konkrétní pomoc se tak v rámci jednotlivých krajů stávají stále dostupnějšími. Velice bychom chtěli touto cestou ocenit vstřícnost pracovišť veřejné správy, která umožňují občanům se sluchovým nebo jazykovým handicapem kontaktovat nově zaváděné speciální infolinky s podporou doslovného přepisu řeči operátora v reálném čase.

Tuto mnohdy nezastupitelnou komunikační podporu nabízí hlavní informační linka ke koronaviru, kterou provozuje Státní zdravotní ústav, své infolinky takto zpřístupnilo již šest krajských hygienických stanic.

Organizace této telefonické pomoci v jednotlivých krajích reaguje na aktuální místní situaci, z tohoto důvodu byla zrušena služba přepisu řeči na informační lince Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, o jejímž zavedení jsme informovali minulý týden.

Níže uvádíme aktuální přehled informačních linek ke koronavirové problematice dostupných s podporou přepisu řeči operátora. Tento seznam umístěný na portálu Helpnet je průběžně aktualizován. Věříme, že výše uvedenou potřebnou komunikační podporu pro občany se sluchovým či jazykovým handicapem implementují na svůj web také další provozovatelé takto zaměřených informačních linek.

Službu online simultánního přepisu řeči operátora je nyní možné využít na následujících infolinkách ke koronaviru a onemocnění COVID-19:

Státní zdravotní ústav - https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-kontakty-odkazy/

Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje - https://www.khsplzen.cz/

Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje - https://www.khsbrno.cz/index.php

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje - https://www.khslbc.cz/

Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje - https://www.khscb.cz/

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje - http://www.khshk.cz/

Krajská hygienická stanice Pardubického kraje - https://www.khspce.cz/

 

Markéta Outratová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.