Tichý svět ocenil firmu a instituci za pomoc neslyšícím

Firmy a instituce, které vytvářejí bezbariérové prostředí pro neslyšící zaměstnance či klienty, získávají ocenění od Tichého světa již 14 let. Letos je získaly Spolu - domácí péče a Úřad práce Most.

Tichý svět, o. p. s. chce touto aktivitou upozornit na firmy, které dlouhodobě vytvářejí vhodné pracovní podmínky pro neslyšící zaměstnance, podporují je a motivují. 

Tichou firmou roku 2021 se stala sociální firma Spolu - domácí péče, která zaměstnává osoby se sluchovým postižením, poskytuje jim respektující a přátelské prostředí a dlouhodobě dbá na důstojné finanční ohodnocení jejich práce. Ocenění z rukou Mgr. Marie Horákové převzala vedoucí Karolína Kudláčková s kolegyněmi.

Nosnou myšlenkou ocenění Tichá instituce je vyzdvihnout instituci, která svým otevřeným přístupem pomáhá neslyšícím klientům v každodenních situacích.

Titul Tichá instituce roku 2021 získal Úřad práce Most, který díky efektivnímu využívání služby Tichá linka pomáhá vytvářet bezbariérové prostředí pro neslyšící klienty. Ocenění z rukou ředitelky Tichého světa převzala vedoucí oddělení zprostředkování ÚP Ing. Lucie Lachmanová.

Barbora Voráčová

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: