Tichý svět kalendářem roku 2012

05.04.2012 23:07

Ve 12. ročníku prestižní soutěže uspěla Agentura APPN s kalendářem zachycujícím na fotografiích znak TICHO v českém znakovém jazyce, a to v podání slavných českých hereček.

Časopis Typografia ve spolupráci s agenturou M. I. P. Group a.s. uspořádal již 12. ročník prestižní soutěže Kalendář roku. Cílem soutěže je podpořit kreativitu, tiskovou a grafickou úroveň kalendářů v České republice a vyzdvihnout výjimečná díla v této oblasti.

Do soutěže byl přihlášen kalendář Agentury APPN, o.s. Tichý svět 2012 – zachycující na fotografiích znak TICHO v českém znakovém jazyce, a to v podání slavných českých hereček. Kalendář vznikl pod záštitou paní Kláry Issové u příležitosti slavnostního otevření Tiché kavárny – první pražské kavárny s neslyšící obsluhou. Posláním kalendáře je upozornit na tichý svět plný překážek, ve kterém žijí neslyšící své životy uprostřed světa slyšících.

Porota složená z  odborníků a profesionálů v oblasti polygrafie, fotografie a dalších mediálních odvětví ocenila kalendář hned ve dvou kategoriích. Kalendář Tichý svět 2012 získal 2. místo v kategorii Fotografie a 1. místo v kategorii Vyjádření sociální role.

Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek 22. března 2012 ve večerních hodinách v prostorách Národního technického muzea. Cenu z rukou generálního ředitele technického muzea Bc. Karla Ksandra přijala ředitelka Agentury APPN, o.s. Mgr. Marie Horáková.

Kalendář je možné objednat na emailové adrese: office@appn.cz.
Zakoupením kalendáře přispějete ke zmírnění bariér mezi slyšícími a neslyšícími.

Klíčová slova: