Tichý svět 2014

20.11.2013 22:27

Originální kalendář APPN tentokrát umožní nahlédnout do výjimečného světa vážek – do světa, který je podobně tichý, křehký a neznámý jako svět neslyšících. Fotografie ze své sbírky do něj pečlivě vybrali a věnovali pouze pro tento účel autoři Dan Bárta a Martin Pustelník.

Občanské sdružení APPN (Agentura pro neslyšící) vydává každý rok originální kalendář, který určitým způsobem symbolizuje tichý svět neslyšících. V kalendáři pro rok 2014 můžete tentokrát nahlédnout do výjimečného světa vážek – do světa, který je podobně tichý, křehký a neznámý jako svět neslyšících. Výtěžek z prodeje kalendáře použije občanské sdružení APPN na podporu projektů a služeb pro neslyšící.
Patronem kalendáře Tichý svět 2014 je Dan Bárta, český zpěvák s nezaměnitelným hlasem a originální tvorbou, ale také fotograf a spoluautor knihy Vážky České republiky. Dan Bárta věnoval kalendáři několik krásných makrofotografií vážek a spolupracoval na přípravě kalendáře v poněkud hektické době, kdy dokončoval své nové album a zahajoval velké turné po ČR.
Tichý svět 2014 je výjimečný sběratelský kalendář, neboť fotografie ze své sbírky pečlivě vybrali a věnovali pouze pro tento účel autoři Dan Bárta a Martin Pustelník. Fotografie druhého z autorů, Martina Pustelníka, sledují s úžasem nejen milovníci vážek a odonatologové, ale také laická veřejnost, díky širokému spektru umělecky laděných makrofotografií.
Dne 5. listopadu proběhla autogramiáda a symbolické požehnání kalendáři v Divadle Archa před pražským koncertem Dana Bárty. Dan Bárta byl vtipný, sympatický, skromný a ochotně podepisoval kalendáře, ačkoliv měl ten den chvíli před zkouškou a přípravou na svůj koncert. Reportáž z autogramiády můžete sledovat na stránkách www.zpravy-pro-neslysici.cz.
Dalším významným dnem pro kalendář byl 14. listopad. V den oslav druhých narozenin Tiché kavárny – pražské kavárny, kde pracují neslyšící v pozici obsluhy, kuchařů a cukrářů, proběhl slavnostní křest kalendáře za přítomnosti zástupce společnosti Raiffeisen – Leasing, s. r. o., Jaroslava Kumbery. Úvodního slova se ujala ředitelka občanského sdružení APPN, o. s., Marie Horáková.
„Děkujeme autorům darovaných fotografií Danu Bártovi a Martinu Pustelníkovi a sponzoru kalendáře společnosti Raiffeisen – Leasing, že mohl vzniknout tento rok tak krásný kalendář. Věříme, že potěší mnohé oko a zároveň pomůže neslyšícím. O tichém světě neslyšících a překážkách, se kterými se setkávají, není stále ještě dostatečně slyšet. V organizaci APPN dlouhodobě podporujeme neslyšící v překonávání každodenních překážek zejména zajištěním Online tlumočnické služby NONSTOP a pohotovosti, pracovního a právního poradenství. Díky tichým kalendářům se šíří naše poselství mezi širokou veřejnost a zároveň přicházejí finanční prostředky pro poskytování služeb neslyšících. Děkujeme každému, kdo si kalendář zakoupí a projeví tím podporu tichému světu neslyšících,“ uvedla Marie Horáková.
Informace o kalendáři, odkaz na reportáž z autogramiády kalendáře a aktuality je možné sledovat na webu organizace APPN, o. s. (www.appn.cz). Od 1. prosince lze kalendář také zakoupit v kavárnách Mamacoffee, v provozovnách v ulicích Vodičkova a Sokolovská, a na e-shopu společnosti Mamacoffee.
APPN, o. s.
 
Klíčová slova: