Tichá kavárna oslavila první rok existence

09.12.2012 22:02

Nabízí svým zákazníkům nejen dobrou kávu a kvalitní servis z rukou neslyšící obsluhy, ale stala se i vyhledávaným místem setkávání.

První svíčku sfoukla kavárna v pondělí 26. listopadu. Už celý jeden rok si můžou obyvatelé Ládví a přilehlých čtvrtí v příjemném prostředí vychutnat například skvělé cappuccino připravené neslyšícím barmanem a zakousnout se do ještě skvělejšího dortu upečeného neslyšící pekařkou. Tichá kavárna se za ten tok jednoduše stala vyhledávaným místem k setkávání lidí z blízka i z dálky. A to už je velký důvod k oslavě!

Svou přítomností kavárnu poctila i místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková. Neslyšícím barmanům předala dárky, tak jak už to o narozeninách chodí, za sebe i za senátorku Danielu Filipiovou. S fungováním kavárny je spokojen i provozní Lukáš Hanus: “Mezi tímto druhem podniků, je celkem vysoká úmrtnost, proto existenci kavárny po dobu jednoho roku považuji za slibný začátek do budoucna.”

Během oslavy byla také zahájena prodejní výstava Emmy Srncové, část peněz z prodeje bude využita na provoz Tiché kavárny. Obrazy lze zakoupit přímo v tam, na e-shopu domovské organizace APPN, nebo na emailu info@appn.cz.
Malířka Emma Srncová se narodila 22. 8. 1942 v Praze. Po studiích na gymnáziu se věnovala modelingu, poté plynule přešla k herectví v Černém divadle Jiřího Srnce. Tam také potkala několik výtvarníků, kteří ji inspirovali k samostatné tvorbě.

Tichá kavárna je projektem APPN o. s. a představuje prostor, kde mohou neslyšící pracovat, využívat své schopnosti a ukázat sobě a svému okolí, že i v tak náročném oboru, jakým je pohostinství, se neslyšící mohou s úspěchem uplatnit. Kavárna slouží rovněž jako tréninkové prostředí a nabízí podporu studentům a absolventům odborných škol pro jejich profesní začátky.

APPN, o. s. - Agentura pro neslyšící - vznikla 15. června roku 2006 jako reakce na neuspokojivý stav zaměstnanosti neslyšících v České republice. Hlavním cílem organizace je zlepšit postavení neslyšících na trhu práce - především podpořit nezaměstnané v hledání práce, nabídnout doplnění všech potřebných dovedností (pořádání přednášek - Jak napsat životopis, Jak uspět při pracovním pohovoru aj., pořádání jazykových a počítačových kurzů) a pomoci s umístěním na volném trhu práce (pracovní asistence). Zároveň se snaží zvýšit dostupnost a kvalitu sociálních služeb pro neslyšící (právní poradna, telefonické vyřizování, online tlumočnické služby aj.)

Klíčová slova: