Táborská Kaňka uvítala Heřmana Volfa

13.02.2013 19:15

Známý handicapovaný sportovec spolu s kolegou Miloslavem Doležalem přijel školákům z Kaňky a jejich pozvaným hostům ze 4. třídy ZŠ Helsinská v Táboře prezentovat videa z cest a povídat si s nimi o tom, co je vedlo k tomu se na výpravy vydat a jaké jsou jejich zážitky z nich a plány do budoucna.

Heřmanu Volfovi do života v roce 2006 zásadním způsobem zasáhla nehoda na lyžích, po které došlo k přerušení míchy a k ochrnutí na dolní končetiny. Dokázal se vrátit naplno do aktivního života a svými sportovními výkony na kole motivuje spolu s přáteli z občanského sdružení Cesta za snem další lidi, kteří po úrazu zůstali na invalidním vozíku, k aktivnímu plnohodnotnému životu.
 
„Jedním ze základních kamenů besed organizovaných občanským sdružením Cesta za snem je informovat o problematice handicapovaných a motivovat veřejnost k aktivnímu a plnohodnotnému životu. Jezdíme všude tam, kde si lidé přejí vyslechnout příběh Heřmana Volfa, jeho pohled na svět a důvody, proč se dokázal vrátit zpátky do aktivního života a navíc plnit sny sobě, ale také ostatním. Toto téma je velmi aktuální a má pozitivní vliv na handicapované ale i zcela zdravé lidi. Na besedy máme opravdu vřelý ohlas a díky „živé“ atmosféře a okamžité zpětné vazbě víme, že to, co děláme, má smysl.“, řekli nám k tomu Heřman Volf a Miloslav Doležal
 
Na besedě došlo také k milým setkáním. V rámci projektu Cesta za snem při putování do Norska pomáhal Heřman Volf 22 dětem s postižením plnit jejich sny. Jedním z nich byl i žák námi přizvané sousední školy a zároveň klient Kaňky Honzík Haták se svou sestrou Adélkou, která je žákyní naší školy. Honzík s sebou přivedl své spolužáky a vyprávěl všem o tom, jak se do projektu Heřmana Volfa dostal. Natočil k tomu i své krátké video, kde vypráví, jak se o Heřmanovi dozvěděl, kdo mu pomáhal a co bylo jeho snem.
 
Jsme přesvědčeni, že toto setkání nebylo přínosné jen pro děti z Kaňky, ale i jejich kamarády ze sousední školy, kteří nemají vlastní zkušenost s hendikepem.
 

Ludmila Budilová

Klíčová slova: