Světluška odvysílá tradiční koncert 23. října

Letos se ponese v duchu motta „To bude jízda“. Během večera vystoupí sedm interpretů v duetech s nevidomými a slabozrakými zpěváky a hudebníky.

Mimo samotná vystoupení čekají diváky také konkrétní příběhy zrakově postižených v reportážích „Den SPOLU“ a dalších medailoncích. Světluška také během večera vzdá hold vodicím psům za jejich neocenitelnou pomoc zrakově postiženým.

Koncert tradičně živě odvysílá Česká televize a Český rozhlas Radiožurnál, streamován bude i na webu iRozhlas.cz a na sociálních sítích. Celým večerem provedou moderátoři Veronika Khek Kubařová a Karel Kovář alias Kovy.

Vstupenky pro diváky do Pražské křižovatky jsou k dispozici zde. V průběhu celého vysílání budou moct dárci přispívat do sbírky Světluška dárcovskými SMS, prostřednictvím call centra nebo online dárcovské platformy.

Mezi interprety se letos představí Ewa Farna, Tereza Mašková, Marek Ztracený, Ondřej Ruml, David Kraus, Thom Artway a Čechomor. Všechna hudební vystoupení doprovodí smyčcový kvintet a světluščí sbor složený z Kűhnova dětského sboru a nevidomých dětí Školy J. Ježka a ZŠ pro žáky s poruchami zraku na náměstí Míru v Praze. 

„To byla jízda…Uplynulý rok jsme zrychlovali, zpomalovali, objížděli, naráželi, proráželi, balancovali, někdy jsme se ztratili ve slepé uličce, ale ani na chvíli jsme nepřestali věřit v to, že podpora a provázení lidí s těžkým zrakovým postižením má smysl bez ohledu na opatření, zákazy či překážky. Vybudovali jsme půjčovnu kompenzačních pomůcek, našli si cestu do rodin, které doposud o pomoci od Světlušky nevěděly, pomohli organizacím s nákupem ochranných pomůcek a testováním, aby mohly poskytovat své služby osobně, rozběhali a rozsvítili jsme šest měst a opět přivítali hosty v jedinečné Kavárně POTMĚ. A jízda nekončí, pokračuje benefičním koncertem Světlo pro Světlušku již po sedmnácté,“ vysvětluje letošní motto „To budete koukat“, Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Diváci se opět dočkají předtočených reportáží „Den SPOLU“, v nichž si nevidomí zkouší se známými osobnosti nejrůznější aktivity, tentokrát v pohybu.  Lukáš Langmajer usedne za volant auta s nevidomým rekordmanem Petrem Haluškou, Martin Kraus bude v doprovodu Simony Maierové cválat na koňském hřbetu a Bratři v tricku se vrhnou na nový cirkus v doprovodu Cecílie Takáčové Nebude chybět ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá s 88letým zrakově postiženým lékařem Petrem Rieselem

Koncert bude letos opět živě streamován na webu iRozhlas.cz a sociálních sítích kde budou mít diváci možnost přispět Světlušce online. Tuto možnost spustíme nově i pro diváky ČT1 a posluchače přímého přenosu na ČRo Radiožurnál, kdy budou přes www.darujme.cz/svitim moci darovat jednoduše, a to jednorázově či dlouhodobě.

Zůstávají ale samozřejmě i klasické formy podpory v podobě linek call centra, kde mohou prostřednictvím operátorek přislíbit finanční dar, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100. Světlušce také mohou odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA 90 nebo pro dlouhodobou podporu ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 90 (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS). 

Poděkování partnerům Světlušky:

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi Světlušky společnosti Kaufland a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Laskavé díky za mediální partnerství patří České televizi a Českému rozhlasu, který nadační fond před 21 lety založil. Děkujeme.

Více informací najdete na webu Světlušky a facebookových stránkách zde

Karolina Žampachová 

Klíčová slova: