Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023

Jubilejní 10. ročník soutěže vyhrála v Praze společnost Lagardère Travel Retail, která vytvořila nejlepší podmínky pro zaměstnance se zdravotním postižením

V pondělí 29. května vyvrcholilo na Ministerstvu pro místní rozvoj pražské kolo soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023. Během slavnostního vyhlášení ocenila organizace Rytmus – od klienta k občanovi firmy na otevřeném trhu práce, které zaměstnávají člověka se zdravotním postižením. Vítězem soutěže se stala společnost Lagardère Travel Retail. Druhá příčka patří firmě Fair Food Club, třetí místo obsadila Kavárna Dobrá trafika. 

Akci zahájili náměstek člena vlády Jan Fluxa z Ministerstva pro místní rozvoj a Kateřina Štěpánková, vrchní ředitelka sekce zaměstnanosti na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

Budeme se nyní snažit více podporovat zaměstnavatele jako jste vy, kteří se nebojí, bourají předsudky, bariéry a zaměstnávají lidi se zdravotním postižením na otevřeném trhu práce,“ prohlásila Kateřina Štěpánková směrem k přítomným zástupcům nominovaných firem, mezi nimiž byly například ČEZ, McDonald´s či Metropolitní univerzita Praha.

Titul Zaměstnavatel roku 2023 si odnesla společnost Lagardère Travel Retail.

Mockrát děkujeme za ocenění. Nečekali jsme, že vyhrajeme v tak velké konkurenci. Nejdůležitější pro nás je, že zaměstnanci s postižením se u nás cítí tak dobře, že mají potřebu nás do soutěže nominovat a ocenit. Je skvělé, že soutěž existuje, protože dává zaměstnancům možnost vyjádřit se a zviditelnit zaměstnavatele na pracovním trhu tak, aby se i ostatní firmy mohly inspirovat tím, že člověka s postižením lze začlenit do běžných provozních podmínek,“ prohlásila HR Director Eva Kyselová, která ocenění převzala. 

Jubilejní 10. ročník soutěže se konal v devíti krajích České republiky. Celkem do něj bylo nominováno více než 200 společností. V Praze 49 a porota hodnotila 37 z nich. Vítězové ve zbývajících osmi krajích budou známí v průběhu června. 

Další informace jsou dostupné na webových stránkách soutěže

Kateřina Tomanová​

 

 

Klíčová slova: