Stejná šance – zaměstnavatel roku 2020

Vítězem 9. ročníku soutěže se stala firma Farní charita Česká Lípa.

9. ročník soutěže Stejná Šance – zaměstnavatel roku 2020, který byl realizován pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, v Libereckém kraji vyvrcholil ve čtvrtek 5. listopadu 2020.

Oproti minulým ročníkům nemohlo proběhnout slavnostní vyhlášení vítězů na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje, přesto jsme se rozhodli soutěž dotáhnout do konce a zaměstnavatele, kteří se dostali do první desítky, slavnostně ocenit.

Jakmile to situace umožní, spojíme se s vítězi soutěže a získaná ocenění zaměstnavatelům tým organizace Rytmus Liberec o. p. s. předá v jejich provozovnách.

Letos bylo do soutěže zasláno celkem 37 nominací, které byly vyhodnocovány pětičlennou odbornou hodnotící komisí složenou z řad zástupců měst, úřadů, zaměstnavatelů, samotných pracovních konzultantů a klientů.

Vítězem 9. ročníku soutěže se stala firma Farní charita Česká Lípa. Druhé místo získalo Truhlářství Samšiňák (Liberec) a na třetím místě se umístil Penzion Nový Mlýn (Staré Splavy). Gratulujeme!

Na dalších místech žebříčku se poté umístili Fokus Liberec - pracoviště Česká Lípa, Krajský úřad Libereckého kraje, Pivovar BORN Nový Bor, Dva Prameny, s. r. o., v Jilemnici, STP Česká Lípa o. p. s., Meki, s. r. o. - Mc Donald ́s,  AmRest - KFC Liberec Globus.

Cílem soutěže Stejná šance je podpořit firmy, které zaměstnávají osoby se zdravotním znevýhodněním, poskytnout jim veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby se zdravotním znevýhodněním zaměstnávaly.

„Ráda bych za naši organizaci poděkovala všem zaměstnavatelům. Nejen těm, kteří se do soutěže zapojili ale i těm, kteří se soutěže nezúčastnili, a přesto dávají šanci lidem s postižením pracovat v jejich firmách na běžném trhu práce. Vážím si nejen jejich odpovědného a lidského přístupu, ale hlavně to, že zaměstnávání lidí s postižením je pro ně samozřejmostí. DĚKUJEME.“ Ing. Antónia Dechťarová, ředitelka organizace Rytmus Liberec, o. p. s.