Speciální linka H1 bude jezdit centrem města

23.09.2012 15:06

Dopravní podnik hl. m. Prahy mění od 24. září trasu speciální autobusové linky.

Reaguje tak na svízelnou dopravní situaci, která vznikla v důsledku uzavření stanice metra Národní třída a přesunutí původně přístupné zastávky tramvaje Národní třída (ve směru Národní divadlo). Ta je nyní jen o necelých dvacet metrů dále, pro cestující na vozíku je však nepřístupná. Vzhledem k tomu, že sousedící stanice metra jsou nepřístupné a bezbariérově upravených tramvajových nástupišť v okolí je poskrovnu, byl Dopravní podnik nucen připravit náhradní řešení.

V úseku I. P. Pavlova – Florenc proto bude speciální linka H1 zajíždět nově do centra města, přičemž autobus cestou zastaví v současných tramvajových zastávkách Vodičkova (částečně bezbariérově přístupná ve směru Lazarská, ve směru Václavské náměstí zřízena na chodníku na úrovni zastávky tramvaje) a Václavské náměstí (částečně bezbariérově přístupná v obou směrech). Náhradní provoz linky H1 bude trvat až do předpokládaného ukončení uzavírky stanice Národní třída, které je plánované na 9. července 2014.

Změna trasy linky H1 se do jízdního řádu promítne jen nepatrně. Nový jízdní řád platný od 24. 9. 2012 najdete na:   http://jrportal.dpp.cz/jrportal/LineList.aspx?t=9&mi=11&n=0&lc=799&d=2012-09-24

Linka H1 v trase Chodov – Černý Most (vybrané spoje v trase Poliklinika Budějovická – Černý Most) jezdí v pracovní dny v intervalu cca 60 minut.

V této souvislosti bychom vám rádi poděkovali za zaslané připomínky k hromadné dopravě v Praze. Další jednání skupiny MHMP Pro Prahu bezbariérovou a otevřenou, které se bude opět věnovat změnám MHD, proběhne 27. září. Máte-li jakékoliv další podněty a připomínky nejen k zmíněné změně trasy linky H1, ale k hromadné dopravě v Praze obecně, napište nám na e-mailovou adresu pov@pov.cz.

Zdroj: Přes bariéry.cz

Klíčová slova: