Sociální podnikání jinak aneb Video CV v Olomouci

06.08.2012 19:50

Od prvního srpna 2012 se v Olomouci rozjíždí nový projekt zaměřený na zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním. V jeho rámci se bude natáčet pro všechny uchazeče o práci, kteří projeví zájem, zdarma Video CV. Jedná se o krátká videa do dvou minut, ve kterých se uchazeč představí zaměstnavateli. To ušetří čas a prostředky oběma stranám.

Na realizaci aktivity se bude podílet také olomoucké Studio Velehrad, které pomůže s technickou stránkou točení a střihu videí a zaškolením pracovníků. Samotnou realizaci budou mít na starosti osoby se zdravotním postižením. Video CV si může pro sebe nechat natočit zdarma každý, kdo hledá práci. Je tedy určena všem zájemcům z Olomouce i celého našeho kraje. V případě zájmu o jeho natočení pište na video-cv@sofisofis.cz.
 
„Hledali jsme dlouhou dobu vhodný podnikatelský záměr, který by měl šanci na úspěch a zároveň byl pro osoby s postižením zajímavou výzvou,“ uvádí Svodobová (dříve Herzogová), ředitelka o.s. InternetPoradna.cz, jejíž organizace zaštiťuje tuto aktivitu.
 
Projekt s názvem „Ukažte se! Profesní videoprezentace pro každého” rozjíždí nová nezisková organizace Sofisofis, o.p.s. Projekt byl podpořen z projektu ESF – Evropského sociálního fondu v České republice, v rámci výzvy Integrace sociálně vyloučených skupin na trhu práce Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a z rozpočtu České republiky. Běží od srpna 2012 do července 2014 a organizace na něj získá z uvedených zdrojů necelé dva miliony korun. Ty jsou určeny přímo na rozjezd sociálního podnikání.
Klíčová slova: