Směřování neformální péče 2020

Konference proběhla 13. října od 9 do 15 hodin v on-line prostoru, videozáznamy přednášek včetně diskuse jsou k dispozici.

Zaznělo na ní mnoho zajímavých příspěvků a úvodní slovo pronesla místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská.

Alfa Human Service se podpoře pečujících věnuje již 20. let. V loňském roce jsme zahájili kampaň na podporu neformálních pečujících i tím, že jsme 2. října označili za Den pečujících. Tento krásný projekt přiblížila Petra Adámková.

Podařilo se nám do programu zařadit příspěvky napříč institucemi, které jsou důležitou součástí podpory pro neformální pečující. Mezi příspěvky je tak možné nalézt například příspěvek Olgy Hubíkové z Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí v Brně na témaPomoc pečujícím v sociální práci na obecních úřadech.

Dále aktuální informace k legislativním změnám ve vztahu k pečujícím osobám ze strany MPSV, se kterými nás seznámil David Pospíšil, ředitel odboru sociálních služeb a sociální práce.

O podpoře pečujících osob na Praze 3 a 7 hovořili Ondřej Rut, místostarosta MČ Praha 3 a Miroslav Luczka, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví na Praze 7.

O podpoře pečujících osob v Pardubickém kraji z pohledu neziskové organizace Bethany promluvila Nikola Joštová. A o své osobní zkušenosti pečujících se s námi podělily Lenka Bártová ze Spiralis, Pečovat a žít a také Eva Němčková, která navíc představila svůj projekt NEEDOTalks.

Všechny zmíněné příspěvky, a i ty další jsou k dispozici ke zhlédnutí na YouTube kanále Alfa Human Service – ZDE.

Každý příspěvek je doplněn o diskusi na dané téma, které v online prostoru zazněla.

Klíčová slova: