Síla nicnedělání

Knihu s podtitulem Co se děje, když odpočíváme vydalo nakladatelství Portál. Dva čtenáři Helpnetu ji dostanou zdarma. 

Stává se vám, že si za žádnou cenu nedokážete vybavit nějaké slovo, jméno nebo údaj? Chvíli si lámete hlavu, ale pak vzdychnete a snažení vzdáte. A v tu chvíli si vzpomenete! To se právě ve vašem životě projevila síla nicnedělání…

Kniha švédského faráře Tomase Sjödina pojednává o zapomenuté důležitosti nicnedělání a radí nám, jak najít účinný kompromis mezi potřebou odpočinku a potřebou kontaktu s jinými lidmi.

Autor v krátkých textech uvažuje o tom, co by se stalo, kdybychom odpočinek dali na první místo a všechny ostatní aktivity odvíjeli od tohoto postoje. Píše o tom, jak se stáhnout do ústraní, ale neizolovat se, co se přesně děje v mozku, když odpočíváme, jak nabrat dech, jak se „odpíchnout“ od volného dne, o hodnotovém systému odpočinku, jak si uchránit právo na to být unavený, jak se vyrovnat s potřebou odpočinku v konfrontaci s pocitem vlastní nedostatečnosti, jak se rozvíjet během odpočinku a co jsou „nepřátelé odpočinku“.

Meditativní, laskavá a nápaditá kniha úvah o smyslu odpočinku v životě.

Více informací o knize je na  stránkách Portálu.  Zdarma ji dostanou dva čtenáři, kteří pošlou na adresu info@helpnet.cz mail se svou poštovní adresou a do předmětu uvedou Výhra 129. Vyhrají ti dva, jejichž mail dorazí jako 2. a 12. v pořadí.

Knihu Vysoce citliví lidé mezi námi  z minulého kola dostanou Lenka Hrnčířová z Brna a Petra Přenosilová z Tábora. 

Klíčová slova: