Senioři se v únoru opět pokusí přeplavat La Manche

Projekt SenSen Nadace Charty 77 vyhlašuje už po osmé výzvu pro všechny aktivní seniory „Přeplavme svůj La Manche“. Cílem je uplavat v týmu za jediný měsíc co nejvíce kilometrů. Seniorské kluby z celého Česka se mohou hlásit na www.sensen.cz.

Plaveckou štafetu „Přeplavme svůj La Manche“ pořádá SenSen už od roku 2015 a pravidelně se jí účastní stovky seniorů, kteří společně plavou v bazénech napříč republikou. Cílem je překonat v týmu za měsíc únor vzdálenost 34 kilometrů odpovídající délce známého průlivu. Na konci výzvy SenSen vyhlásí nejlepší týmy, jednotlivce a také mezigenerační dvojici - senioři mohou k plavání přizvat i vnoučata. 

Cílem výzvy nejsou závratné sportovní výkony, ale motivace nejstarší generace ke zdravému pohybu. Přesto senioři pokaždé překvapí.

„Máme kluby, které společně naplavou stovky kilometrů a přeplavou La Manche mnohokrát. Zkuste to také a dejte nám vědět, jací jste „Venclovští“. Naše generace si jeho odvážný počin dobře pamatuje,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků. Naposledy senioři z celého Česka společnými silami uplavali přes čtyři tisíce kilometrů. 

Patronkou štafetového plavání je Lucie Kubešová Leišová, přemožitelka Gibraltaru.

„Mám velkou radost, že se po pauze způsobené pandemií zase uvidíme v bazénu. Vždycky je to pro mě obrovský zážitek,“ říká dálková plavkyně. Společné plavání seniorů a Lucie Kubešové Leišové se letos uskuteční v Teplicích a v Praze. 

O projektu SenSen

Projekt SenSen (Senzační senioři) vznikl v Nadaci Charty 77 v roce 2012 jako odpověď na demografický vývoj v naší zemi. Jeho cílem je podporovat všechny, kteří chtějí být aktivní věku navzdory. V současné době SenSen sdružuje přes 150 seniorských klubů a organizací z celé České republiky.

Lucie Nekvasilová

Klíčová slova: