SECOND HELP otevřel nový obchod v Klatovech

06.02.2013 21:39

Prodejna na náměstí Míru nabízí nejen kvalitní oblečení z druhé ruky a outletu světových značek, ale především vytvoří pracovní příležitosti pro lidi se zdravotním postižením.

Celý projekt je koncipován jako sociální firma, která v Klatovech vytvoří až dvanáct pracovních míst a nabídne vhodnou návaznou službu pro programy pracovní rehabilitace, které naše organizace cílové skupině osob se zdravotním postižením poskytuje.

„Dlouhodobě se potýkáme s nezájmem firem zaměstnávat absolventy programu pracovní rehabilitace, který poskytujeme v Café Restaurant Kačaba. Rozhodli jsme se využít několikaletých zkušeností, které na poli podpory zaměstnávání OZP naše organizace má, a vytvořili další subjekt nabízející pracovní příležitost lidem se zdravotním postižením, přibližuje motivaci k otevření dalšího second handu vedoucí provozovny v Plzni Eduard Řezníček. „Koncept sociální firmy (rovné příležitosti, solidarita, týmovost) v sobě slučuje jak poskytnutí potřebné podpory a motivace lidem se zdravotním postižením k jejich dalšímu rozvoji, tak i prezentaci principů sociálního podnikání široké veřejnosti. Pro náš záměr je tedy tento koncept a forma podnikání ideální, doplňuje Eduard Řezníček.

Kmotrem obchodu v Klatovech se stal herec Pavel Nový.

Zřizovatelem společnosti MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s. je Diakonie Českobratrské církve evangelické – středisko Západní Čechy. Společnost MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s. je sociálním podnikem, který vytváří vhodné podmínky pro pracovní programy určené lidem se zdravotním, převážně s mentálním postižením a podporuje jejich dovednosti potřebné pro získání a udržení pracovního místa. Dále usiluje o ovlivnění pozitivního mínění široké veřejnosti o životě lidí se zdravotním postižením, zejména pak ovlivňuje očekávání společnosti týkající se jejich pracovního potenciálu.

Tomáš Benda

Klíčová slova: