Sbírkové dny Světlušky odstartují v první polovině září

Do ulic českých a moravských měst letos vyrazí již posedmnácté dobrovolníci během Sbírkových dnů Světlušky od 9. do 13. září. Světluška pro dárce připravila nové sbírkové předměty – ponožky se svítícím lemem a hrací karty od českého výrobce Dino Toys, chybět nebude ani tradiční černý zubní kartáček Herbadent. Sbírkový týden odstartují na pražském Andělu 9. září známé osobnosti, mezi nimiž se objeví například youtuber Kovy a moderátoři Lucie Výborná nebo Jan Kovařík. Výtěžkem z prodeje předmětů podpoří Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, děti i dospělé s těžkým zrakovým postižením.

V minulém roce se více než sedmi tisícům dobrovolníků z řad studentů, pracovníků knihoven a mladých turistů z Asociace TOM podařilo během sbírkových dní vybrat  5,3 mil. korun.

Sbírkové dny Světlušky jsou postavené na ochotě našich dobrovolníků oslovit dárce přímo na ulici, návštěvě knihovny či informačního centra města. V době, kdy se přesouvá velká část komunikace do online prostředí, je úžasné, že se stále dokážeme setkávat tváří v tvář pro dobrou věc,“ vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová a doplňuje: „Světluška také v letošním roce změnila svoji vizuální podobu. Dobrovolníky nyní poznáte podle černých triček s bílým logem Světlušky, které kombinuje Braillovo písmo a symbol hvězd. Při výběru nových sbírkových předmětů jsme dbali na to, aby byly vyrobeny v Česku, nezatěžovaly životní prostředí a pojily v sobě užitek i radost pro dárce.“

Pro ty, kteří nestihnou Sbírkové dny v ulicích, je na webových stránkách www.svetluska.net připravena nejen dárcovská brána, kde je možné přispět jednoduše online platební kartou nebo převodem z účtu, ale i e-shop s možností zakoupit sbírkové předměty online. Zájemci se zde dočtou také o příbězích lidí s těžkým zrakovým postižením, kterým Světluška pomáhá.

Shromážděné prostředky z loňských Sbírkových dnů byly v rámci grantového řízení rozděleny na přímou pomoc nevidomým a slabozrakým jednotlivcům a neziskovým organizacím, které prostřednictvím svých programům těžce zrakově postiženým po celém Česku pomáhají k samostatnosti a soběstačnosti.

O Světlušce

Od roku 2003 je Světluška partnerem pro organizace, které zajišťují služby pro lidi s těžkým zrakovým a zrakovým kombinovaným postižením. Stejně tak je jedním ze záchytných bodů pro jednotlivce, rodiny, studenty, seniory s těžkým zrakovým postižením, kterým pomáhá v k životu, který chtějí žít.

Světluška přispívá na vzdělávání, na volnočasové aktivity, na moderní asistivní technologie či nové metody diagnostiky a léčby. Rodinám pak na asistenci a odlehčovací služby, které umožní nadechnout se a být tak dlouhodobě oporou svým blízkým.

Web Světlušky zde

Facebook Světlušky zde

Instagram Světlušky zde

Karolina Žampachová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.