Rybářský kurz pro rodiny s dětmi s handicapem

Uspořádal tým Střediska rané péče v Pardubicích, o.p.s.

Dne 14. 5. 2017 se v krásném prostředí Stojického rybníka uskutečnil rybářský kurz.

Odborným garantem byl pan Richard Konopásek – reprezentační trenér handicapovaných rybářů, který seznámil děti i další členy rodin s rybářským sportem. Během odpoledne se dozvěděli mnohé o přípravě krmných směsí, krmení ryb, typech prutů a možnostech chytání ryb, které si po teoretické instruktáži mohli vyzkoušet za podpory ochotných rybářů-dobrovolníků.

Děti nalovily během kurzu desítky ryb, nejmenší byl osmicentimetrový cejn, největší zase kapr, který měřil 56 cm. Všechny ryby děti vhodily, jako správní sportovní rybáři, zpátky do rybníka.

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. více než 14 let pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním postižením z Pardubického kraje. Každoročně podpoří více než 130 rodin s dětmi s ohroženým vývojem (např. s nedonošeností), s dětskou mozkovou obrnou, tělesným a mentálním postižením, Downovým syndromem, autismem a dalším závažným postižením.

Cílem rané péče je podpora vývoje dětí se zdravotním postižením od narození do 7 let a podpora jejich rodin prostřednictvím odborných konzultací zejména v rodinách.

Zaměstnanci Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. poskytují základní sociální poradenství a psychologickou podporu, zapůjčují didaktické a kompenzační pomůcky, poradí při výběru rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, zprostředkují kontakty s dalšími rodinami s dětmi se speciálními potřebami, pomáhají při začleňování těchto dětí do předškolních zařízení či škol, nabízí možnosti využití volného času atd.

Blanka Brandová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Napište písmena zobrazená na obrázku.