Roztoč kola pro Fenix

ParaCENTRUM Fenix připravuje svůj druhý ročník charitativního virtuálního cyklozávodu, který se uskuteční 3. až 17. září 2022. 

V sobotu 3. září v 10:00 h. se na cyklostezce u obchodního centra Olympia Brno uskuteční symbolický start charitativního virtuálního cyklozávodu Roztoč kola pro Fenix, kam zveme všechny handbikery, cyklisty a ostatní sportovní nadšence.

Kromě samotného startu se můžete těšit na osvětový program ParaCENTRA Fenix, jak předcházet úrazu, budete mít možnost vyzkoušet si jízdu na handbike trenažéru, prohlédnout si upravené automobily s ručním řízením nebo můžete vyrazit na cyklovýlet směrem k Rajhradu a užít si s námi a našimi partnery celodenní bohatý doprovodný program. Máme pro vás připravené i drobné dárečky.

Překonat sami sebe a roztočit s námi kola pro dobrou věc můžete na stránkách www.roztockola.cz. Zaregistrujte se, vyberte svoji kategorii, nastavte výši startovného nebo si objednejte další benefiční předměty partnerů cyklozávodu, kterými podpoříte ParaCENTRUM Fenix v plné výši. Pak už zbývá jen zdolat co nejvíce kilometrů.

Můžete jezdit na kole, koloběžce, handbiku, vozíku s přídavnými kolečky, závodit sami, v týmu nebo s rodinou, kdykoliv a kdekoliv! Váš výkon je možné změřit prostřednictvím oblíbené aplikace, ten pak vložíte do 17. září do výsledkového systému časomíry IronTime.

Výtěžek ze startovného bude použit na rehabilitaci našich klientů. Pravidelná rehabilitace je jednou z nejdůležitějších aktivit a je nedílnou součástí života všech vozíčkářů.

I když nás je jen pár, dokážeme v ParaCENTRU Fenix v duchu našeho motta „Roztáčíme život naplno“ pomoci lidem s poškozením míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. Podporujeme je v náročné životní změně, ukazujeme jim cestu a bojujeme jako lvi za jejich lepší společenské začlenění a kvalitu života,“ informuje Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

Patronem cyklozávodu je významný český medailista a olympijský vítěz v cyklistice Jaroslav Kulhavý, který zvítězil na horském kole v roce 2012 v Londýně.

 

Michaela Arientová

 

 

Klíčová slova: