Rada Konta BARIÉRY rozdělovala peníze

05.02.2013 11:06

Zasedala poprvé v novém roce a 814 341 korun rozdělila mezi 53 žádostí.

Z nich bylo 24 žádostí tzv. standardních. Jsou to ty, kde má Konto BARIÉRY pevně stanovenou částku, kterou přispívá. Např. na mechanické vozíky, rehabilitační kočárky, sluchadla a další pomůcky. Všechny další žádosti o příspěvek pak členové rady posuzují individuálně.
 
Rodičům třináctiletého Honzíka z jižní Moravy posíláme dvacet tisíc korun. Honzík se narodil předčasně, má dětskou mozkovou obrnu s fyzickým i mentálním postižením. Navzdory němu je velmi šikovný, pěkně mluví, sám se nají i napije a moc rád si hraje se svou malou sestřičkou. Pro rodinu jsou nejnáročnější přesuny mimo domov, potřebovali by rampu, s jejíž pomocí by mohli nakládat Honzíkův vozík do auta. A na tu přispějeme.  
 
Stejnou částkou pomůžeme i rodičům patnáctiletého Karla z Chebu. Karel má těžké kombinované postižení. Díky speciální stoličce a ortéze může aspoň na krátkou dobu sedět. Navštěvuje každý den na 4 hodiny speciální školu, domácí péče o něj je ale čím dál náročnější. Při osobní hygieně a při oblékání ho maminka zvedá už jen s obtížemi. Pomohl by stropní zvedací systém, jeho cena je velmi vysoká, blíží se 400 tisícům. Úřad přispěje 350 tisíci. 
 
Jednadvacetiletý Honza z Prahy má postiženy obě nohy a pravou ruku. Byl jedním ze stipendistů Konta BARIÉRY, v loňském roce úspěšně odmaturoval a ve studiu by rád pokračoval na vysoké škole. Postižení ruky mu znemožňuje ovládání mechanického vozíku, až doposud tedy využíval tříkolku, nebo jej vozila maminka. Honza by byl rád samostatnější, proto si pořídí elektrický vozík. K němu by však potřeboval ještě příslušenství v podobě neprorazitelných kol a ochranu sedačky, které pojišťovna nehradí. Přispějeme 12 tisíci.
 
Město Louny nás požádalo o pomoc s financováním vertikální zdvižné plošiny. Ta bude umístěna ve Speciální základní škole Louny. Je to škola s historií sahající před druhou světovou válku, ve stávající podobě funguje od roku 1993. Nyní ji navštěvuje více než 120 žáků s handicapem. Ti, kteří jsou nemobilní, ale mohou využívat pouze přízemní prostory, případně je rodiče nosí do patra. Plošina by umožnila být všem žákům pohromadě, její cena ovšem překračuje 900 tisíc korun. Konto BARIÉRY přispěje 150 tisíci.
 
Klíčová slova: