Puzzlemánie v Obchodním centru Letňany

09.02.2013 17:35

Největší českou soutěž ve skládání puzzle na čas pořádá v sobotu 23. března komunitní centrum Motýlek a agentura Bezva párty.  Jejím cílem je vedle zábavy a rozvíjení logických schopností také integrace dětí a dospělých se zdravotním postižením.

Letošní šestý ročník soutěže zařazuje nově  i kategorii pro seniory.
 
Puzzle je jedna z nejznámějších logických her na světě. Má své četné fanoušky i v České republice, čehož důkazem je i každoroční velký zájem o soutěž Puzzlemánie. Klání  o nejrychleji složené puzzle je určeno jak pro děti, tak pro dospělé. Soutěžit se bude v pěti kategoriích podle věku účastníka a ve tříčlenných družstvech, tedy společně celé rodiny či skupiny přátel. V každém soutěžním kole se skládá jiné puzzle, od 20dílkového po 160dílkové, a obtížnost se stupňuje v závislosti na kategorii.
 
„Puzzlemánie se vedle soutěžení a bohatého doprovodného programu zaměřuje na integraci dětí a dospělých se zdravotním handicapem. Ti se mohou přihlásit do jakékoliv kategorie společně se zdravými účastníky,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka pro obchodní centra Tesco, a dodává: „Máme radost z projektů, které naše zákazníky pobaví
a zároveň je určitým způsobem obohatí. Podporujeme tyto iniciativy a jsem velmi ráda, že se Puzzlemánie do našeho centra po roce vrací.“
 
Kromě soutěžení se návštěvníci mohou během Puzzlemánie těšit například na skládání puzzle různých tvarů a materiálů, na malování na obličej, třpytivé tetování, výtvarnou dílnu, tipovací soutěž nebo pěvecké vystoupení dětského sboru. Zajímavý zážitek jistě přinese  i skládání hmatového puzzle poslepu.
Představíme také počítačové technologie a pomůcky specializované pro osoby se zdravotním postižením nebo seniory – LIFEtool® – alternativní myši, klávesnice a joysticky, pomůcky s hlasovým výstupem apod.
 
Puzzlemánie:
Kdy: 23. března od 12 hodin
Kde: Obchodní centrum Letňany, Veselská 663, Praha 9
Vstupné: zdarma
 
Klíčová slova: