První nevidomý mezi nejlepšími rychlopísaři v ČR

Ve dnech 6. až 8. prosince se v Praze konalo 26. mistrovství ČR OPEN 2018 v záznamu a zpracování textů. Sociální firmu Transkript online, která zaměstnává nevidomé přepisovatele mluvené řeči pro nedoslýchavé a neslyšící, zde reprezentovali 3 úspěšní soutěžící. V historii těchto mistrovství je to vůbec poprvé, kdy mezi profesionály klávesnicové gramotnosti startoval také nevidomý rychlopísař.

Nevidomý Lukáš Hosnedl pracuje ve firmě Transkript online teprve rok. Kromě pomoci neslyšícím přepisem online formou začal velmi brzy spoluzajišťovat také nesmírně náročné prezenční přepisy pravidelných měsíčních zasedání pražského zastupitelstva. Mezi přepisovatelskou špičkou Lukáš na tomto mistrovství vybojoval 3. místo v jednom z rychlopisných diktátů.

Další velice úspěšnou soutěžící reprezentující Transkript je zkušená přepisovatelka, stenografka a titulkářka Simona Sedmihorská, která získala hned 4 medailová umístění.

Dvojici medailistů doplňuje Martin Čížek, který kromě rychlého psaní vede v Transkriptu tým sedmi nevidomých přepisovatelů, pomáhá jim s rozvojem potřebných dovedností a každý den koordinuje jejich práci.

Všem třem kolegům moc gratulujeme k výborným soutěžním výsledkům, jsme hrdí na to, jak skvěle reprezentují naši firmu a vážíme si jejich práce pro naše klienty se sluchovým handicapem.

Markéta Outratová

Klíčová slova: