První narozeniny Kosatce

01.09.2012 15:03

Integrační centrum sociálních aktivit v Pardubicích je oslaví od 3. do 7. září super programem.

V týdnu od 3. do 7. září budeme slavit první narozeniny Integračního centra sociálních aktivit v Pardubicích. Návštěvníkům nabídneme workshop etnovaření s ochutnávkou vietnamské kuchyně. Ve spolupráci s dalšími pardubickými neziskovými organizacemi jsem připravili trhy chráněných dílen s názvem „Tržení v Kosatci“. Ve středu čeká všechny Den s Deníkem, při kterém bude i populární lanškrounský farář Zbigniew Czendlik. Do Pardubic přiveze video vozíčkář Heřman Volf, který letos na handbiku v rámci projektu Cesty za sny našich dětí vyrazil do Norska. Ve čtvrtek Kosatec otevře truhlářskou, šicí a keramickou dílnu všem a na závěr týdne si budete moci vyzkoušet jízdu na vozíku a chůzi s bílou holí.

Pondělí 3. září - Workshop etnovaření

Most pro lidská práva, o.s. ve spolupráci s Českou abilympijskou asociací, o.s. v rámci projektu Dobrý den, sousede! a oslavou prvních narozenin Integračního centra Kosatec pořádají druhý WORKSHOP ETNOVAŘENÍ! Vyzkoušíte si slané speciality originálních receptů. Na programu bude tentokráte Vietnamská kuchyně. Všichni návštěvníci se od vietnamského kuchaře budou moci naučit Smažené „jarní“ závitky Nem rán. Vařit se začíná v 13:00 hodin v sále Integračního centra sociálních aktivit v Pardubicích Kosatec.

Úterý 4. září - Tržení v Kosatci

Ve spolupráci s několika pardubickými neziskovými organizacemi jsme na úterý připravili trhy chráněných dílen s názvem „Tržení v Kosatci“. Mezi 10 a 18 hodinou si v sále Integračního centra Kosatec ve Sladkovského ulici budete za příznivé ceny moci koupit výrobky klientů chráněných dílen a stacionářů a přispět tak na jejich činnost. K mání budou drobné dekorativní předměty z přírodních materiálů - výrobky z ručního papíru (např. přání, obálky), ze sena (např. zvířátka), batikované výrobky (např. ubrusy, trička), košíčky (z papírových ruliček), korálky, šitá zvířátka, svíčky, keramika, pedig, bižuterie, ruční papír, batika, drobné truhlářské výrobky a také dobroty mezinárodní kuchyně.

Středa 5. září - Den s Deníkem a handbiker Heřman Volf

Ve středu zveme veřejnost v rámci oslav prvních narozenin Integračního centra Kosatec, které sídlí ve Sladkovského ulici, na Den s Deníkem. Centrum navštíví i populární lanškrounský farář Zbigniew Czendlik. Zájemci si budou moci vyzkoušet práci redaktora či fotografa v novinách a nahlédnout tak pod pokličku jejich práce. Do Pardubic pak přiveze večer v 19 hodin video vozíčkář Heřman Volf, který letos na handbiku v rámci projektu Cesty za sny našich dětí vyrazil do Norska. „Cesta za sny našich dětí“ vedla z Prahy až pod vrchol hory Gaustatoppen, severně od norského hlavního města Oslo. Výprava na podporu 18 handicapovaných dětí z celé ČR trvala tři týdny, vedla přes pět států a celková délka se vyšplhala na úctyhodných 2076 km.

Čtvrtek 6. Září - Den otevřených dílen Integračního centra Kosatec

Ve čtvrtek 6. září otevře Integrační centrum Kosatec ve Sladkovského ulici v rámci oslav 1 narozenin své dílny široké veřejnosti. Zájemci jsou zváni do keramické, výtvarné, šicí a truhlářské dílny. Podle svých možností si každý bude moci vyzkoušet vyrobit něco užitečného nebo hezkého. K tomu bude mezi 10 a 18hodinou vonět výtečná káva z tréninkové kavárny U tiskaře Brixe.

Pátek 7. září - Zážitkové semináře, aneb život na vozíku nebo s bílou holí

V závěru týdenních oslav 1 narozenin Integračního centra Kosatec ve Sladkovského ulici si bude moci každý vyzkoušet jízdu na vozíku, překonávání architektonických bariér pomocí francouzských holí a sebeobsluhu jednou rukou. Ocitne se tak v obtížných situacích, které musí postižený člověk řešit při běžných denních činnostech. Ve spolupráci s pardubickým TyfloCentrem představíme návštěvníkům také svět nevidomých. Naším záměrem je umožnit návštěvu světa, který důvěrně znáte, z pohledu lidí nevidících a slabozrakých. S klapkami na očích si tak projdete bezbariérové prostory Integračního centra Kosatec. Otevřeno bude mezi 10. a 17. hodinou.

Klíčová slova: