Projektový manažer roku 2013

12.07.2013 2:00

Soutěžící se mohou přihlásit do 15. srpna, jednou ze sedmi kategorií je také charitativní (neziskový) projekt roku.

Jedna z nejtěžších manažerských soutěží v České republice, Projektový manažer roku 2013, která si klade za cíl upozorňovat na nejlepší projektové manažery a projekty v soukromé i neziskové sféře, otevírá v těchto dnech registrace pro soutěžící. Ti se mohou do soutěže hlásit až do poloviny srpna.
 
Soutěž Projektový manažer roku 2013 vyhlašuje zastřešující organizace profesionálních projektových manažerů a odborný garant projektového řízení v České republice, Společnost pro projektové řízení, o. s. (SPŘ), ve spolupráci s největším vydavatelem ekonomického a odborného tisku, vydavatelstvím Economia, a. s..
 
Soutěž si klade za cíl hodnotit a upozorňovat na nejvýznamnější a nejúspěšnější projektové manažery a projekty v soukromém i neziskovém sektoru. „Soutěž představuje aktuální trendy projektového řízení, prezentuje praktické znalosti a kompetence v řízení a realizaci reálných projektů a přináší ucelený obraz dění ve světě projektů,“ říká manažerka soutěže Mgr. Markéta Arazimová.
 
Nejlepší projektový manažer bude vyhlášen v podvečer 21. listopadu 2013. Soutěž letos poprvé doplní odborný festival projektového řízení SPŘ, který prostřednictvím odborných přednášek, workshopů a diskuzí rozšiřuje a popularizuje kulturu profesionálního projektového řízení v České republice prováděného dle mezinárodně uznávaných metodik IPMA, Prince2 a PMI.
 
Soutěžící se mohou registrovat do 15. srpna 2013
I v letošním roce soutěž nabízí účast v celkem sedmi kategoriích. Hodnocení je dvoukolové. Na soutěžící mimo jiné čekají pohovory s hodnotiteli, písemné testy, ale také jednodenní manažerská hra v podobě simulace reálného projektu. Soutěžící se mohou registrovat již od začátku července do poloviny srpna prostřednictvím elektronické přihlášky na webových stránkách soutěže www.pmroku.cz.
 
O vítězích rozhodnou experti
Vítěze vybere tým hodnotitelů sestavený z expertů, působících v organizacích či společnostech z různých oborů a oblastí, které aktivně využívají projektové řízení. Hodnotitelé disponují nejenom vysokou teoretickou znalostí, ale také intenzivní praxí v projektovém řízení a jsou zároveň držiteli alespoň jednoho ze tří hlavních mezinárodně uznávaných certifikátů v projektovém řízení IPMA, Prince2 a PMI. Tým expertů letošního ročníku povede Ing. Michal Opat, loňský vítěz hlavní kategorie Projektový manažer roku 2012 a nově zvolený viceprezident pořádající organizace Společnosti pro projektové řízení, o. s. Tým expertů bude veřejnosti představen 15. července 2013.
 
Záštitu nad letošním ročníkem udělil odborný časopis Moderní řízení a Svaz průmyslu a dopravy České republiky. Událost proběhne za podpory výtvarníka Bořka Šípka, který již v minulém roce pro vítěze ztvárnil a vyrobil unikátní skleněné ocenění.
 
Projektový manažer: Státem uznaná profese a také třetí nehledanější pracovní pozice na trhu
Profese projektového manažera získává na svém významu. V loňském roce byly do Národní soustavy kvalifikací zapsány tři profese z oblasti projektového řízení: Administrátor projektu, Manažer projektu a Manažer programu a komplexních projektů. Na uvedené profese je nyní legislativně navázáno požadované vzdělání a mohou být zmiňovány v různých legislativních normách. Profese projektového manažera zároveň patřila v loňském roce mezi tři nejžádanější profese na pracovním trhu s více než pěti tisíci otevřenými pozicemi na portálu Jobs.cz.
 
Více informací k soutěži na www.pmroku.cz
Klíčová slova: