Projekt NO-XS podpořil v průběhu dvou let více než 90 klientů

21.07.2013 2:00

Vznikly i dvě brožury s názvy „Svépomocný manuál aneb Jak si mohu sám/sama pomoci“ a „Jak se v sobě neztratit“, které jsou osobám s poruchou příjmu potravy bezplatně k dispozici v pobočkách Anabell a ke stažení na webových stránkách sdružení.

Projekt NO-XS již dva roky úspěšně pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy. V období od 1. července 2011 do 30. června 2013 bylo evidováno 1 123 kontaktů ze strany zájemců o služby v Kontaktním centru Anabell Ostrava, a to formou osobní návštěvy, telefonicky či e-mailem. Celkový počet klientů, kterým bylo za tuto dobu poskytnuto odborné sociální poradenství, dosáhl počtu 92. Přímé realizaci služeb předcházela přípravná fáze v dubnu až červnu 2011.

Projekt je realizován od 1. dubna 2011 do 31. března 2014 jako jedna ze stěžejních aktivit Kontaktního centra Anabell Ostrava. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Hlavním cílem projektu je prostřednictvím nabízených služeb umožnit klientům vést co nejobvyklejší způsob života: nabídnout snadno dostupnou službu, možnost anonymity, podporu při vyhledání odborné pomoci a podporu v motivaci k léčbě a uzdravení se bez nutnosti hospitalizace, s kontinuální možností pracovat/studovat a využívat ostatních veřejných služeb za současného aktivního řešení osobních problémů s jídlem.

V rámci projektu NO-XS jsou cílové skupině bezplatně nabízeny služby v následujících programech:

  •  Informační centrum
  •  Poradna
  •  Nutriční terapie a poradenství
  •  Psychoterapeutická ambulance
  •  Svépomocná podpůrná skupina

Kontaktní osoba: Bc. Dana Starostková, Kontaktní centrum Anabell Ostrava, Hornická poliklinika, Sokolská třída 81, 702 00 Ostrava, tel. 737 069 486, ostrava@anabell.cz

Svépomocný manuál aneb Jak si mohu sám/sama pomoci

Jak se v sobě neztratit

Klíčová slova: