Program pro české startupy

Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone vypisuje již 8. ročník, přihlášku je možné podat do 31. října.

Ve spolupráci s etablovanou soutěží pro začínající firmy Vodafone Nápad roku nabízí Laboratoř podporu pro vývoj či rozvoj technologických inovací, které mají potenciál zlepšovat kvalitu života lidí, a to nejen v Česku. 

Laboratoř Nadace Vodafone, loňský vítěz národního kola Central European Startup Awards v kategorii „Best Accelerator and Incubator Program“, opět otevírá své brány a nabízí podporu začínajícím či rozvíjejícím se startupům se sociálním přesahem. Oproti předchozím 3 letům, kdy program využíval podpory EU, bude letošní ročník uzpůsobený více na míru menšímu množství projektů.

Šanci na úspěch mají ty týmy, jejichž inovace využívá moderní informační a komunikační technologie pro řešení společenských problémů, včetně problémů lidí se zdravotním nebo jiným znevýhodněním.  

Jedná se například o vývoj a využití inovace při tvorbě nové mobilní aplikace, přenosu dat, 5G, IoT, umělé inteligence, rozšířené reality atp. Současně takový projekt jasně prokáže svou užitečnost pro danou cílovou skupinu, která čítá minimálně desítky tisíc potenciálních uživatelů. Projekty by měly mít ambici expandovat i  do zahraničí.

Více informací na stránkách Nadace Vodafone.

Klíčová slova: