Program Handycar Auto ESA využilo již dvacet motoristů se zdravotním postižením

12.04.2012 10:19

Bezbariérová obsluha, zvýhodněný úvěr a asistenční program zdarma, to jsou hlavní výhody speciálního programu Handycar společnosti Auto ESA pro osoby s těžkým zdravotním postižením. Od spuštění v polovině ledna jej využilo již 20 motoristů. Handicapovaní řidiči oceňují především komplexnost služeb. Největší zájem byl o vozy značky Škoda, zejména o vozy kombi.

Program Handycar společnosti Auto ESA přizpůsobuje prodej kvalitních ojetých vozů potřebám osob s těžkým zdravotním postižením. Handicapovaní zájemci o koupi vozu mají k dispozici obsluhu v bezbariérovém prostředí, od společnosti Auto ESA navíc získávají možnost zprostředkování zvýhodněného spotřebitelského úvěru, asistenční program zdarma či sníženou sazbu pojištění.

„O tom, že jsme se vydali správným směrem, svědčí fakt, že zájem o  program projevilo už 80 motoristů se zdravotním postižením, kteří mimo jiné  čekají na vyřízení státního příspěvku. Výběr vozu je pro ně mnohdy velice citlivou záležitostí a my jsme velmi rádi, že jim můžeme s tímto nelehkým úkolem pomáhat,“ říká Antonín Pokorný, projekt manažer Auto ESA Handy Car.

Auto ESA handicapovaným zákazníkům pomáhá i s finanční a technickou stránkou nákupu ojetého vozu. Jde například o překlenutí DPH, jehož zaplacení vyřídí Auto ESA s příslušným finančním úřadem za kupujícího, či pojištění státního příspěvku na zakoupení automobilu.

Součástí programu Handycar je i odborné poradenství a pomoc při výběru vhodného typu vozu v závislosti na druhu zdravotního postižení a předpokládaného vývoje onemocnění. Samozřejmostí je pomoc s úpravami vozů pro ruční řízení, které zajišťuje specializovaná společnost Josef Hurt.

Autobazar Auto ESA na programu Handycar spolupracuje s řadou organizací tělesně postižených. K nejbižším partnerům patří ACA 1213, Sportovní klub vozíčkářů, Helpnet.cz, Medicco s.r.o., AIM Insurance a Josef HURT. Pro potřeby Sportovního klubu vozíčkářů Praha zapůjčil autobazar Auto ESA zcela bezplatně užitkový automobil značky Ford Transit.

Auto ESA poskytuje služby v oblasti nákupu a prodeje ojetých vozů již od roku 1993. Za 18 let prodalo či koupilo ojetý vůz v Auto ESA přes 100 000 zákazníků. Mezi standardní služby, spojené s nákupem vozu u Auto ESA, patří certifikát kontroly stavu najetých kilometrů od společnosti CEBIA. Všechny vykoupené vozy jsou důkladně prověřeny při technické kontrole, jsou zkontrolována a garantována případná finanční břemena jako zástavní právo, leasing nebo půjčka či blokace dopravním inspektorátem. Auto ESA navíc garantuje výměnu zakoupeného vozu do 7 dnů bez udání důvodu. Auto ESA provozuje 4 prodejní centra v Praze: centrum s osobními a terénními vozy ve Štěrboholech, centrum levných vozů ve Štěrboholech a nově také rozšířené centrum vozů Škoda a užitkových vozů v Praze na Černém Mostě. Patří dlouhodobě mezi největší autobazary na území České republiky. Více informací naleznete na www.autoesa.cz.
 
Martin Doležal

Klíčová slova: