Proběhl piratecon Česko bez bariér

Do Impact Hubu Brno v neděli 24. listopadu přijeli odborníci a odbornice se zkušenostmi z Česka i zahraničí, aby se pokusili všem, kteří ovlivňují podobu veřejného prostoru či prostředí kolem nás, přiblížit řešení aktuálních problémů a bariér.

Cílem akce je přiblížit, jak lze k bezbariérovosti přistupovat koncepčně. Jak odstraňovat psychické bariéry u úředníků, se kterými na úřadech pracujete, jak se vyvarovat zbytečných chyb u novostaveb a rekonstrukcí či jak nevytvářet tzv. vozíčkářská ghetta,” komentuje Michal Prager, organizátor a vedoucí Expertního týmu Česko bez bariér. 

„Naším cílem je, aby se v Česku žilo dobře všem,” dodává Michal Prager, který na Pirateconu také vystoupil se svým příspěvkem na téma psychologických bariér v přístupu k lidem s postižením.

Výjimečným bodem této akce se stala prezentace švédského systému zavádění bezbariérových úprav stávajících i plánovaných staveb, který uvedla Mgr. Zdenka Šrámková, která je ve Švédsku certifikovanou odbornicí na dostupnost.

Celá akce byla živě přenášena, takže je možné shlédnout záznam této akce na Facebooku.

Zdroj: NFOZP

Klíčová slova: 

Komentáře

Velká škoda, že záznam z této, bezpochyby přínosné akce, je zase jako mnohokrát jinde, bariérový pro osoby se sluchovým handicapem. Nemůžeme si z toho záznamu, my neslyšící, nic vzít, kromě textů v prezentaci. Škoda

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.